Stargard Święto Niepodległości
Fot. Grzegorz Drążek

Święto Niepodległości w Stargardzie. Co, gdzie, kiedy

Na 11 listopada w Stargardzie zaplanowany jest szereg imprez w związku z obchodami 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oficjalne piątkowe uroczystości odbędą się w rejonie Starego Miasta. Tam także odbędzie się festyn. Kolejne wydarzenia będą w parku Chrobrego i w kościele św. Ducha. Dzisiaj przed południem na Rynku Staromiejskim odbyła się próba tego, co będzie miało tam miejsce jutro.

11 listopada 2022 roku w Stargardzie

  • O godzinie 10 sprzed Bramy Pyrzyckiej wyruszy rajd rowerowy. Meta przejazdu w Strachocinie, gdzie zaplanowane jest ognisko. Każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu.
  • Również o godzinie 10 wyruszy motocyklowa parada spod byłego hipermarketu Tesco przy ulicy Szczecińśkiej. Przejedzie ulicami miasta i dotrze przed kolegatię.
  • O godzinie 10.30 przed pomnikiem Stargardzianie Ojczyźnie, w parku u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Skłodowskiej-Curie, złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze.
  • O godz. 11 w kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny z asystą wojskową.
  • Po mszy, około godziny 12, na Rynku Staromiejskim odbędzie się apel garnizonu Stargard, a po nim rozpocznie się festyn z pokazem sprzętu wojskowego i grochówką dla mieszkańców.
  • Około godziny 13 z Rynku Staromiejskiego wyruszy Marsz Niepodległości organizowany przez Stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny Stargard.
  • O godzinie 17 w Klubie Wojskowym 12 Brygady Zmechanizowanej przy ulicy 11 Listopada odbędzie się wieczornica. Wystąpią młodzi uczestnicy kół zainteresowań w tym klubie, będzie także spektakl grupy teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie.
  • W parku Chrobrego odbędą się imprezy sportowe pod hasłem Stargard dla Niepodległej. Początek godzina 18. Będą biegi dzieci i bieg główny na dystansie 5 kilometrów. Odbędzie się także marsz z kijkami. Od godziny 16 w teatrze letnim działać będzie biuro zawodów, gdzie jeszcze będzie można zapisać się do udziału w tych wydarzeniach.
  • O godzinie 19 w kościele św. Ducha będzie koncert „Dla Niepodległej”. Wystąpi Big-Band Stargard w towarzystwie sopranistki Anny Fabrello. Na organach zagra Katarzyna Olszewska. Wstęp bezpłatny.