Szarża Ułańska 2022 w Stargardzie (1)
Fot Grzegorz Drążek

Szarża Ułańska w Stargardzie. Mieli więcej przeszkód do pokonania

Na poligonie w Stargardzie odbyła się IV Szarża Ułańska. Nie było łatwo. Trzeba było się wspinać, skakać, czołgać, były rowy z wodą i basen z pianą.

Szarża Ułańska odbyła się dzisiaj na poligonie jednostki wojskowej „białych koszar” przy alei Żołnierza w Stargardzie. Trasa liczyła 6 kilometrów.

Przeszkód jest więcej niż w poprzednich latach

Sławomir Stańczyk z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie

W czasie startu rozpadał się deszcz, co dodatkowo utrudniło zawodnikom zadanie. Później się rozpogodziło, wyszło słońce.

Najwięcej przeszkód było na końcowym fragmencie trasy. Trzeba było między innymi pokonać tunel, przeczołgać się pod drutem kolczastym, wspiąć się na ściany i z nich zeskoczyć, przeczołgać się pod wozami wojskowymi, wejść na przyczepę, pokonać trzy rowy z wodą, przebiez przez kilka górek, a przed metą wejść do basenu z pianą, którą strażacy na bieżąco uzupełniali.

Już sam bieg po poligonie był wyzwaniem, a dodatkowo było wiele różnych przeszkód do pokonania. Mimo że łatwo nie było, wszyscy dzielnie pokonywali tor przeszkód, a po minięciu linii mety mogli być z siebie dumni.

Pierwsze miejsce zajął Andrzej Kuśmider, dla którego jest to kolejny triumf w stargardzkiej szarży ułańskiej. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 14-letni Ignacy Budzowski.

Wyniki Szarży Ułańskiej – dystans 6 kilometrów

Kobiety

  1. Daria Wiśniewska
  2. Katarzyna Figołuszka
  3. Patrycja Kaczyńska

Mężczyźni

  1. Andrzej Kuśmider
  2. Bartosz Przekopowicz
  3. Paweł Sobczyk

Organizatorami Szarży Ułańskiej są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie, 12 Dywizja Zmechanizowana, 14 Batalion Ułanów Jazłowieckich. Szarża odbywa się w ramach święta Ułanów Jazłowieckich, które w tym roku rozpoczęło się 14 lipca i trwa do dzisiaj.