stacja dworzec
Fot. Emilia Chanczewska

Szczeciński Bilet Metropolitalny od września br. w Stargardzie

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Stargardzie radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie opłat za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego, organizowanego przez Gminę Miasto Stargard, w ramach wspólnego biletu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, zwanego Szczecińskim Biletem Metropolitalnym.

Uchwała wejdzie w życie z dniem 1 września 2024 r.

Ten bilet miesięczny to atrakcyjna propozycja zarówno dla stargardzian i mieszkańców okolicy uczących się i pracujących w Szczecinie, jak i dla szczecinian, którzy są zatrudnieni w firmach w naszym mieście. W jego cenie będzie można swobodnie zostawić samochód na Park&Ride, jeździć bez ograniczeń pociągami regionalnymi, a dodatkowo korzystać z komunikacji miejskiej. Oferta jest zbudowana tak, że powinna zachęcać do przesiadania się z aut do transportu zbiorowego.

Rafał Zając, prezydent Stargardu

Jak informuje Urząd Miejski w Stargardzie, „sprzedażą Szczecińskich Biletów Metropolitalnych zajmie się spółka POLREGIO. Stargardzianie, którzy skorzystają z SBM, sporo zaoszczędzą. Obecnie miesięczny bilet normalny na autobusy MPK (dla posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca) kosztuje 46 zł. Za przejazdy pociągami POLREGIO na trasie Stargard-Szczecin płacimy 343 zł. Z kolei bilet miesięczny na autobusy i tramwaje w Szczecinie to koszt 80 zł (na zwykłe linie dzienne i nocne). Korzystając regularnie z komunikacji w Stargardzie, w Szczecinie i jeżdżąc pociągami pomiędzy tymi miastami płacimy teraz miesięcznie nawet 469 zł. Wybierając Szczeciński Bilet Metropolitalny, za takie same przejazdy zapłacimy tylko 290 zł.”