Jana Gumułę z MPK Stargard uhonorował Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski
Fot. Emilia Chanczewska

Szef MPK Stargard z medalem

Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczony na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Stargardzie został Jan Gumuła, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie.

Medal Janowi Piotrowi Gumule przez prezydenta RP przyznany został za „wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej”. Odznaczenie w imieniu prezydenta RP wręczył wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Wiele lat temu obecny wojewoda pan Marek Tałasiewicz zatrudniając mnie wtedy w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Stargardzie – to był okres komunalizacji mienia państwowego – maj 1991 roku, powierzył mi pracę w komunikacji miejskiej, zadanie które starałem się przez całe swoje zawodowe życie wypełniać jak najlepiej – mówił po dekoracji medalem Jan Gumuła, prezes MPK Stargard. – Chciałem podziękować za szansę, którą mi wtedy dano, szansę służenia stargardzianom pracując w komunikacji miejskiej. Chcę podziękować kolejnym prezydentom Stargardu, Waldemarowi Gilowi, Kazimierzowi Nowickiemu, Sławomirowi Pajorowi, Rafałowi Zającowi, za zaufanie. Chcę też podziękować swoim współpracownikom.

Jan Gumuła przyjął gratulacje od prezydenta miasta Rafała Zająca, przewodniczącego Rady Miejskiej w Stargardzie Michała Bryły oraz pozostałych radnych miejskich.