SP Strachocin
Fot. SP Strachocin, Facebook

Szkoła w podstargardzkim Strachocinie ma być rozbudowana za prawie 8 mln zł!

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za ponad rok, w roku szkolnym 2024/2025, uczniowie Szkoły Podstawowej w Strachocinie rozpoczną naukę w zmodernizowanej szkole.

Kilka dni temu w Gminie Stargard odbyło się podpisanie umowy na wykonanie zadania inwestycyjnego Przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Strachocinie wraz z zagospodarowaniem terenu.

– Wójt Gminy Stargard Jerzy Makowski podpisał umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. ”Przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Strachocinie wraz z zagospodarowaniem terenu”, która będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja będzie wykonana w ekologicznej i nowoczesnej technologii drewna klejonego – informuje Gmina Stargard. – Wykonawcą zadania będzie Mateusz Łukaszewicz prowadzący działalność pod nazwą IPSUM INVEST z siedzibą na Bezrzeczu.

Wartość inwestycji wynosić ma 6 822 838,90 zł.

Jak mówi Stargard.News Dominika Janicka-Stępień, kierująca Referatem Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Gminy Stargard, jest 8 miesięcy na przygotowanie dokumentacji i rozpoczęcie budowy i 9 miesięcy na wykonanie inwestycji w SP Strachocin. Wiele zależy od pogody, ale w gminie zakładają, że jak wszystko pójdzie bez problemu, rok szkolny 2024/2025 w Szkole Podstawowej w Strachocinie rozpoczęty będzie już w zmodernizowanych wnętrzach.