Stargard piknik naukowy szlakiem gryfików
Fot. Grzegorz Drążek

Szlakiem stargardzkich gryfików. Piknik naukowy w parku Zamkowym

Sobotni piknik naukowy inauguruje Szlak Gryfików w Stargardzie. W mieście stanęło szesnaście figurek, które mozna już odnajdywać i oglądać.

Podczas dzisiejszego pikniku naukowego Szlakiem Gryfików w parku Zamkowym w Stargardzie głównie mówi się właśnie o nowej atrakcji turystycznej Stargardu. Gryfiki, które ustawiono na Starym Mieście, w jego okolicy i w centrum Stargardu, nawiązują do różnych historycznych miejsc i wydarzeń w Stargardzie. Przy każdej z figurek jest kod QR, który po zeskanowaniu prowadzi do internetowej aplikacji dotyczącej Szkalu Gryfików. Tam są szczegóły dotyczące stargardzkiego Szlaku Gryfików.

Sobotni piknik rozpoczął się w południe i potrwa do wieczora. Na finał, o godzinie 19, odbędzie się Wielka Inscenizacja Gryfików.

Jeden z szesnastu gryfików stoi przy wejściu do parki Zamkowego, od strony ulicy Kasztelańskiej. Wzbudza dzisiaj duże zainteresowanie osób odwiedzających piknik naukowy. Kiedy byliśmy w parku Zamkowym cały czas ktoś podchodził do figurki i robił pamiątkowe zdjęcia. Spotkaliśmy też naszą czytelniczkę, która na dzisiaj zaplanowała spacer po mieśćie szlakiem gryfików.

– Już pięć widziałam, idę obejrzeć kolejne – powiedziała nam nasza czytelniczka.

Na pikniku naukowym w parku Zamkowym można także zobaczyć dużego, metalowego gryfa, który na co dzień stoi przy Bastei w parku Piastowskim. W miniony poniedziałek został on zabrany do pracowni, w której przeszedłmałe odświeżenie, poprawiono ułożenie niektóych elementów, dołączono oderwany ogon. Dziś metalowy gryf w dobrej formie prezentuje się mieszkańcom na pikniku w parku Zamkowym.