Stargard sarna
Fot. nadesłane/zrzut ekranu

Szokujące sceny na drodze w Stargardzie. Odrąbali głowę zwierzęcia i ją zabrali. Zostali nagrani

Do naszej redakcji dotarło nagranie, na którym widać, jak dwaj mężczyźni postanowili zabrać głowę zwierzęcia, które leżało na drodze. Jeden z nich odrąbał ją siekierą, drugi wrzucił ją do bagażnika, a resztę zwierzęcia wyrzucił przy drodze.

Dzisiaj przed południem na skrzynkę mailową Stargard.News przesłany został filmik ze zdarzenia, które miało miejsce w Stargardzie. Jak nas poinformowano, sytuacja wydarzyła się 30 marca około godziny 17 w rejonie węzła obwodnicy Stargardu, niedaleko osiedla Pyrzyckiego.

Filmik zawiera drastyczne sceny, dlatego nie będziemy go tutaj pokazywać. Pokazujemy kilka zrzutów ekranu.

Na filmiku są dwaj mężczyźni przy samochodzie osobowym, stojącym z włączonymi światłami awaryjnymi na poboczu drogi. Jeden z nich siekierą odrąbał głowę zwierzęcia. Drugi wziął ją od kompana do torby i wrzucił do bagażnika samochodu, a resztę zwierzęcia wyrzucił za barierkę przy drodze. Mężczyźni wsiedli do samochodu i odjechali.

Sytuację widziało kilka osób będących w pobliżu. Podejrzewały one, że mężczyznom chodziło o zdobycie poroża zwierzęcia, prawdopodobnie sarny, jelenia lud daniela. Zachowanie mężczyzn zostało nagrane.

Zwierzę prawdopodobnie zostało potrącone przez pojazd i leżało na drodze. Nie wiemy, czy to auto mężczyzn z nagrania uderzyło zwierzę, czy inny samochód je potrącił, a oni jechali tą drogą, zauważyli leżące zwierzę i się zatrzymali.

Jakiś czas temu opisywaliśmy na naszych łamach sytuację, która miała miejsce przy drodze wojewódzkiej 142, gdzie nasz czytelnik zauważył daniela bez głowy. Wtedy były podejrzenia, że ktoś pozbawił zwierzęcia głowy i ją zabrał, by zdobyć poroże, za co grozi odpowiedzialność karna.

Artykuł 52 Prawa Łowieckiego mówi między innymi o nielegalnym pozyskaniu trofeów zwierzyny łownej. Jest to zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.