Sztafetowe biegi przełajowe

Sztafeta przełajowa ekonomika najlepszą drużyną w województwie

W czwartek 20 października 2022 r. w Gryfinie przeprowadzony został Wojewódzki Finał Sztafetowych Biegów Przełajowych. To właśnie dzięki tej konkurencji, 7 lat temu, ZS2 osiągnął największy sportowy sukces w historii – 4 miejsce w finale krajowym tej imprezy.

Od tamtej pory, drużyna biegaczy niemalże co roku uczestniczy w tych zawodach. Udawało się jednak wywalczyć medale srebrne i brązowe. Tym razem nasz team zasilony, przez młodych lekkoatletów głównie z klasy sportowej liczył w końcu na wygraną.

Okazało się jednak, że i tym razem o złoto nie będzie łatwo. Już po pierwszej rundzie mieliśmy kilkudziesięciometrową stratę do faworyta. Ciężko było ustalić kolejne zmiany, a taktyka zmieniała się bardzo dynamicznie. Do finałowego zawodnika toczyliśmy równorzędną walkę z obrońcami tytułu. I tak było aż do ostatnich kilkunastu metrów przed metą.

Dzięki doświadczeniu i podejmowaniu właściwych decyzji na trasie ostatniej rundy, nasz kapitan Dawid Komoda przetrzymał wszystkie ataki rywala i z kilkusekundową przewagą przekroczył linię mety. Zespół Szkół nr 2 po raz drugi w historii triumfuje i zdobywa prawo startu w finale krajowym.

W mistrzowskim składzie wystąpili: Dawid Komoda 4 SH, Łukasz Śliwka 4L2, Kacper Olesiński 4Hp, Mikołaj Daraż 1i, Filip Figiel 1L2, Antoni Jarosz, Maksymilian Lisiecki, Dawid Kalinowski i Dominik Rybicki z 1LO.

INFORMACJE I ZDJĘCIA: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W STARGARDZIE