Drogówka na Wojska Polskiego

Szybko, szybciej, najszybciej… Stargardzka drogówka zatrzymała prawo jazdy trzem kierowcom

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Stargard „suszyli” w Stargardzie i poza nim. W efekcie działań z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości zatrzymali kolejnych piratów drogowych.

– Policjanci w Suchaniu dostrzegli jadące z dużą prędkością audi. Jego kierowca najwyraźniej zapomniał o obowiązujących przepisach, które powodują, że kiedy na obszarze zabudowanym przekroczona dopuszczalna prędkość jest większa niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna przekroczył prędkość o 52 km/h – informuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Równie szybko jechał zatrzymany przez drogówkę 47-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie motocyklem osiągnął prędkość 104 km/h. Podobnie było w przypadku 37-letniej kierującej, która w obszarze zabudowanym przekroczyła prędkość o 62 km/h. Oprócz zatrzymanego prawa jazdy sprawcy wykroczeń otrzymali wysokie mandaty i punkty karne.

Apelujemy do wszystkich kierujących o ściągnięcie nogi z gazu i zachowanie zdrowego rozsądku. Przekroczenie prędkości w rzeczywistości nie zaoszczędzi nam czasu, a jeśli nawet to niewiele, natomiast stanowi ono potężne zagrożenie życia i zdrowia nie tylko samych kierujących, ale wszystkich uczestników ruchu – również pieszych.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard