alcoholic
pixabay.com

Terapia i rehabilitacja dla uzależnionych od alkoholu i ich bliskich

Urząd Miejski w Stargardzie zapowiada, że wiosną w mieście ruszy punkt bezpłatnej pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu, ich bliskich i członków rodzin.

Z budżetu miasta w 2023 r. przeznaczono na to 100 000 zł.

– Nowy punkt pomocy będzie działał przy ul. Składowej 2a. W kompleksowo wyremontowanych i wyposażonych pomieszczeniach doświadczeni terapeuci wesprą każdego, kto zmaga się z alkoholizmem. Na miejscu prowadzona będzie również rehabilitacja. Opieką zostaną objęci także współuzależnieni – członkowie rodzin i bliscy oraz osoby z syndromem DDA (dorosłe dzieci alkoholików) – informuje UM Stargard.

Z punktu pomocy bezpłatnie, bez skierowania, będą mogli korzystać potrzebujący stargardzianie. Powinien ruszyć w kwietniu br. O dokładnym terminie i godzinach otwarcia miasto ma informować na stronie www.stargard.eu.

– Osoby, które już teraz chciałyby dowiedzieć się więcej i zapisać na terapię, mogą skontaktować się z Klubem Abstynenta ALA, nr tel. 91 834 60 60 lub przez facebookowy profil stowarzyszenia – zachęcają stargardzcy urzędnicy miejscy.

INFORMACJE: stargard.eu