MotoBoyz tor Kluczewo
Fot. MotoBoyz Stargard

Test Dzika na torze MotoBoyz Stargard w Kluczewie. Widowiskowe skoki i podjazdy

8 października odbędzie się wydarzenie motoryzacyjne na terenach byłego lotniska wojskowego w Kluczewie. Najpierw na tor motocrossowy wyjadą dzieci i młodzież, a później amatorzy i zawodnicy kategorii pro.

Niedzielny Test Dzika Cross Country odbędzie się na torze motocrossowym na terenie byłego lotniska w Kluczewie. MotoBoyz przygotował go w rejonie, w którym w przeszłości Kluczewo graniczyło z nieistniejącą już wsią Słotnica. Tam 8 października o godzinie 10 rozpoczną się zawody połączone z piknikiem u MotoBoyz. Na co dzień na tym torze trenują zawodnicy motocross, enduro, super enduro.

– W niedzielę zobaczymy wyścigi klasy najmłodszej na imprezie pod nazwą Test Dzika Cross Country – zapowiada Paweł Sawicki z MotoBoyz Stargard. – Na lini startu zobaczymy zawodników ze stargardzkiej sekcji motocyklowej, ale także z klubów z Gryfic (EMG) oraz Chojny i Koszalina. Najmłosi mają zaledwie 4 lata! Wyścig klasy najmłodszej potrwa całą godzinę, a zawodnicy rywalizować będą o miano najlepszego „dzika” zawodów. Będą w tej grupie dwie klasy – dziczek do lat 10 i warchlak do lat 18.

Po starcie najmłodszych uczestników zawodów, na tor wyjadą zawodnicy klasy amator i pro. Wezmą oni udział w wyścigu po pętli o długości blisko 7 km. Będą na trasie przez dwie godziny.

– Wygra osoba, która pokona największą ilość okrążeń w tym czasie – wyjaśnia Paweł Sawicki. – Dla zawodników firmy 24MX oraz Metabo przygotowały niesamowite nagrody.

Plakat test dzika Stargard
Plakat wydarzenia – MotoBoyz Stargard

MotoBoyz Stargard zaprasza mieszkańców do przybycia w niedzielę na teren byłęgo lotniska wojskowego w Kluczewie i oglądania zmagań motocyklistów.

Całość będzie bardzo widowiskowa , tym bardziej że tor przebiega przez super enduro – tor z przeszkodami z belek, opon oraz betonów. Widowiskowe skoki i podjazdy na pewno wszystkim się spodobają. Na miejscu będą także kawiarenki z kawą. Do zobaczenia w niedzielę.

Paweł Sawicki