Turniej w Szczecinie PGE Spójnia Kotwica
Fot. Facebook/PGE Spójnia Stargard

Towarzyskie granie w Szczecinie. W finale PGE Spójnia Stargard zagra z Kingiem

W Szczecinie rozgrywany jest memoriał imienia Romana Wysockiego. W piątek rozegrano półfinały. PGE Spójnia Stargard wygrała swój mecz i zagra w sobotnim finale turnieju.

Memoriał im. Romana Wysockiego rozgrywany jest w Netto Arenie Szczecin. Biorą w nim udział ekstraklasowe kluby PGE Spójnia Stargard i King Szczecin oraz występujący w I lidze Sensation Kotwica Kołobrzeg i MKKS Żak Koszalin.

W dzisiejszych półfinałach stargardzki zespół grał z drużyną z Kołobrzegu, a szczecińska drużyna rywalizowała z klubem z Koszalina.

PGE Spójnia Stargard wysoko pokonała Kotwicę 94:65, jednak po pierwszej połowie przegrywała 39:46. Po długiej przerwie wyraźnie już było widać, kto w tej parze jest przedstawicielem najwyższej ligi.

PGE Spójnia Stargard: Daniels 20, Langović 16, Brenk 14, Grudziński 11, Simons 10, Brown 7, Gordon 4, Mboya Kotieno 4, Kołodziej 3, Kowalczyk 3, Gruszecki 2, Korolczuk.

W drugim piątkowym półfinale King Szczecin pokonał MKKS Żaka Koszalin 93:65. Takie dzisiejsze rozstrzygnięcia oznaczają, że w sobotę w spotkaniu o trzecie miejsce zagrają kluby z Kołobrzegu i Koszalina, a w finale zmierzą się przedstawiciele Orlen Basket Ligi. Spotkanie o pierwsze miejsce PGE Spójni Stargard i Kinga Szczecin rozpocznie się 9 września o godzinie 18.30.