Wypadek chociwelka Storkówko
Fot. Grzegorz Drążek

Tragedia pod Stargardem. Śmiertelny wypadek na chociwelce

Po godzinie 10 doszło dzisiaj do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej 142, tak zwanej chociwelce. Czołowo zderzyły się tam samochody. Jedna osoba zginęła, dwie są ranne.

Wypadek wydarzył się na drodze Szczecin – Chociwel, około kilometra od zjazdu do miejscowości Storkówko, patrząc od strony Szczecina. Czołowo zderzyły się dwie toyoty: corolla i hilux. Jedno auto jest na łódzkich numerach rejestracyjnych, drugie na poznańskich.

W wypadku zginęła jedna osoba, która jechała corollą, dwie osoby zostały ranne. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, działają policjanci ze stargardzkiej komendy. Policjanci ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego.

Na miejscu działali także strażacy, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie i z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sownie, Parlinie i Starej Dąbrowie. Było pogotowie ratunkowe. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– My zabieraliśmy do Szczecina 35-latka z urazem wielonarządowym – informuje Justyna Sochacka, rzecznik LPR.

Droga w miejscu wypadku jest nieprzejezdna. Policjanci kierują kierowców na objazdy. Taka sytuacja może potrwać kilka godzin.