parking park ride
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie/Bogusz Trepka

Trzy, dwa, jeden start. Otwierają parking Park&Ride w Stargardzie

Od wtorku, 24 stycznia otwarty będzie nowy, duży parking w rejonie centrum Stargardu. Zmieści się tam 300 samochodów osobowych, będzie też miejsce dla autokarów i boksy na rowery.

Parking w systemie Park&Ride wybudowano przy ulicy Barnima, w pobliżu dworca kolejowego w Stargardzie.

– Już od wtorku, 24 stycznia każdy bezpłatnie będzie mógł korzystać z nowoczesnego parkingu przy ulicy Barnima – poinformowali dzisiaj miejscy urzędnicy ze Stargardu. – Wszystko idealnie pasuje do wyremontowanej ulicy z chodnikami i ścieżką rowerową.

Na parkingu jest miejsce na 300 aut osobowych, jest tam miejsce przeznaczone dla autokarów turystycznych, powstały wiaty, stojaki i boksy dla rowerów. Jak informuje magistrat, jest tam punkt ładowania poazdów elektrycznych, kompresory do pompowania, odkurzacz i punkt na nieczystości dla autobusów i kamperów. Na terenie jest aż 750 nowych nasadzeń zieleni.

– Zmieniliśmy wygląd pokaźnego kawałka miasta, który do tej pory pozostawiał sporo do życzenia – powiedział na oficjalnej stronie miasta Rafał Zając, prezydent Stargardu. – Poza tym, teren był przecież zupełnie niewykorzystany. Ten parking wybudowaliśmy przede wszystkim z myślą o stargardzianach, którzy przesiadają się do transportu zbiorowego. Obecnie mogą z niego jednak bezpłatnie korzystać wszyscy kierowcy, a my będziemy na bieżąco obserwować jego zapełnienie. Tak duża liczba miejsc postojowych na pewno pozytywnie wpłynie też na jakość parkowania w całej okolicy Park&Ride.

Jak informuje stargardzki magistrat, budowa Park&Ride i przebudowa ulicy Barnima trwały półtora roku. Koszt całej inwestycji to ponad 20 milionów złotych. Parkingiem zarządzać będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie.