decka pelplin spójnia stargard
Fot. nadesłąne przez kibiców Spójni Stargard

Trzynaście trójek i aż dziewiątnaście strat PGE Spójni Stargard na inaugurację ligi

W swoim pierwszym występie w sezonie 2025/2026 w I lidze koszykarzy PGE Spójnia Stargard przegrała na wyjeździe z Decką Pelplin 102:107.

decka spójnia
Fot. nadesłąne przez kibiców Spójni Stargard

Stargardzki klub po degradacji w minionym sezonie z ekstraklasy do I ligi koszykarzy rozpoczął dzisiaj grę u punkty na zapleczu najwyższej ligi. Rywalem był zespół, który tydzień temu pewnie zwyciężył w pierwszej kolejce.

Całe dzisiejsze spotkanie w Pelplinie było emocjonujące i wyrównane. Nie stało jednak na wysokim poziomie. Gospodarze razili nieskutecznością w rzutach z 3 punkty (22 procent) i osobistych (59 procent), a goście mieli kłopoty na linii rzutów wolnych (59 procent) i mieli aż 19 straconych piłek. Koszykarze obu klubów słąbiutko spisywali się w obronie, co często kończyło się finalizowaniem akcji ofensywnych rywali w czystych sytuacjach, także spod samego kosza. O słabej defensywie najlepiej świadczy fakt, że obie drużyny zdobył w sumie 209 punktów, a przecież spudłowały sporo osobistych, a gospodarze kiepsko rzucali z dystansu.

Po pierwszej kwarcie punkt na plusie była PGE Spójnia. W drugich dziesięciu minutach przycisnęła i odskoczyła na osiem punktów. W połowie spotkania wygrywała sześcioma. Trzecia kwarta była lepsza w wykonaniu Decki, która wyszła na sześciopunktowe prowadzenie, ale po trzydziestu minutach to przyjezdni mieli trzy punkty więcej. O wyniku decydowała czwarta w kwarta, a w niej lepiej radzili sobie miejscowi. Przewaga Decki urosła do dwunastu punktów. PGE Spójnia odpowiedziała kilkoma skutecznymi akcjami, ale zbliżyła się tylko na pięć punktów. Pierwsze swoje spotkanie w sezonie 2025/2026 stargardzki pierwszoligowiec przegrał. Nie pomogło mu trzynaście celnych trójek, w tym pięć Pawła Kikowskiego.

Na sobotni mecz w Pelplinie ze Stargardu wybrała się kilkunastoosobowa grupa kibiców Spójni. Kibicom dziękujemy za zdjęcia.

decka spójnia kibice spójni
Fot. nadesłąne przez kibiców Spójni Stargard

Decka Pelplin – PGE Spójnia Stargard 107:102 (26:27, 18:23, 27:24, 36:28)

Decka: Coke-Domingue 24, Kuźkow 23 (3), Nagel 23, Konopatzki 12, Durski 8, Ratajczak 8 (1), Szczepański 6, Siewruk 2, Toczek 1.
PGE Spójnia: Ray 25 (3), Kikowski 24 (5), Rajewicz 14 (2), Wadowski 10 (2), Czerlonko 9, Gromovs 8, Jęch 7, Szmit 5 (1).

W liczbach:

  • Wojciech Czerlonko – 9 zbiórek
  • Ilja Gromovs – 6 razy faulowany, 0/6 w rzutach osobistych
  • Aleksander Jęch – 6 zbiórek
  • Paweł Kikowski – 5 trójek
  • Wiktor Rajewicz – 9 asyst, 6 strat
  • Jalen Ray – 8/12 w rzutach z gry, 6/7 w rzutach osobistych, 5 razy faulowany, 5 fauli

Kolejne ligowe spotkanie PGE Spójnia rozegra w Stargardzie. 1 października podejmie Kotwicę Kołobrzeg. Mecz w Hali OSiR rozpocznie się o godzinie 20.