Stargard budynek prokuratury rejonowej
Fot. Emilia Chanczewska

Tygodniami mieszkał z martwą kobietą w Dobrzanach. Prokuratura w Stargardzie czeka na opinię biegłego

W sprawie zwłok ujawnionych w jednym z mieszkań w Dobrzanach prowadzone jest postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.

Stargard.News informował 17 maja o wydarzeniach dzień wcześniej w Dobrzanach w powiecie stargardzkim. W mieszkaniu w jednym z budynków przy ulicy Staszica ujawnione zostały zwłoki 65-letniej kobiety. Policja na miejscu zatrzymała około 55-letniego mężczyznę, jej konkubenta.

Informacje, które 17 maja przekazali nam świadkowie wydarzeń w Dobrzanach, są szokujące. Ciało martwej kobiety przez ponad miesiąc leżało w łóżku, przykryte kocami. Mężczyzna mieszkał tam wtedy. Ciało lokatorki mieszkania było już w stanie rozkładu, kiedy 16 maja śledczy ujawnili zwłoki.

Dzisiaj otrzymaliśmy informacje na ten temat z prokuratury. Wiemy, w jakim kierunku prowadzone jest postępowanie.

– Prokuratura Rejonowa w Stargardzie nadzoruje postępowanie przygotowawcze dotyczące nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, dotyczące mieszkanki miejscowości Dobrzany, której zwłoki ujawniono w dniu 16 maja 2023 r. – wyjaśnia Prokurator Prokuratury Rejonowej Piotr Wieczorkiewicz. – W przedmiotowej sprawie trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zaistniałej sytuacji. Powołano biegłego z zakresu medycyny sądowej. Po uzyskaniu stosownej opinii dotyczącej przyczyny zgonu, zostaną podjęte dalsze czynności procesowe.

Od opinii biegłego i ustaleń śledczych zależeć będzie, czy zmieni się kierunek prowadzonego postępowania, czy zostanie taki, o jakim informuje dzisiaj prokuratura. Na ten moment obranym kierunkiem postępowania nie jest zbeszczeszczenie zwłok czy zabójstwo. Mężczyzna, który 16 maja został zatrzymany, na tym etapie postępowania nie występuje jako podejrzany. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, przed zatrzymaniem 16 maja był on poszukiwany przez policję w innej sprawie.