Pościg pod prąd
Źródło: stargard.policja.gov.pl

Uciekał przed policją pod prąd na trasie Szczecin – Stargard. Pościg za kierowcą audi. FILM

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie opublikowała filmik z pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna niebezpiecznie gnał Szosą Stargardzką pod prąd.

Stargardzka policja poinformowała dzisiaj o zdarzenia z minionego tygodnia. Na terenie powiatów choszczeńskiego i stargardzkiego oraz Szczecina policja ścigała 27-letniego mieszkańca Szczecina. Policja udostępniła filmik z tego zdarzenia. Pokazujemy go tutaj:

Źródło filmu: stargard.policja.gov.pl

Na filmiku widać, jak audi ucieka przed policją Szosą Stargardzką, pędząc w stronę Stargardu jezdnią w kierunku Szczecina. Kierowcy jadący od strony Stargardu musieli nagle zjeżdżać w bok, żeby nie zderzyć się z jadącym pod prąd samochodem.

– Mężczyzna kierując samochodem marki audi na drodze krajowej nr 10, drodze ekspresowej S10, a następnie ulicą Szosą Stargardzką w Szczecinie, aż do Węzła Szczecin Kijewo stworzył ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg – informuje asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Mężczyzna jechał z nadmierną prędkością „pod prąd” zmuszając innych uczestników ruchu drogowego do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze w celu uniknięcia zderzenia.

Jak dodaje asp. Siwarska, kierujący audi nie stosował się do policyjnych sygnałów dźwiękowych i błyskowych nakazujących zatrzymanie pojazdu.

– Podczas ucieczki jechał z nadmierną prędkością całą szerokością jezdni – wyjaśnia Justyna Siwarska. – Kilkakrotnie omal nie zderzył się z pojazdami jadącymi z naprzeciwka. Został zatrzymany przez stargardzkich policjantów na terenie Szczecina.

Pościg pod prąd
Źródło: stargard.policja.gov.pl

KPP Stargard informuje, że materiał dowodowy w tej sprawie przedstawiony już został prokuratorowi, z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

– Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Stargardzie – wyjaśnia asp. Justyna Siwarska z policji w Stargardzie. – 27-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz stworzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, a wszystkich powinna cechować wyrozumiałość, kultura i wzajemny szacunek. Drogowa agresja, brawura i lekceważenie przepisów często prowadzą do zagrożenia bezpieczeństwa i ludzkich tragedii.

KPP Stargard