Amelia Malewicz
Amelia Malewicz, Fot. KPP Pyrzyce

Uczennica stargardzkiej szkoły zaginęła 10 grudnia. Kto widział Amelię?

Od soboty 10 grudnia 2022 roku nie ma kontaktu z 14-letnią Amelią Malewicz. Dziewczynka pochodzi z miejscowości Topolinek (gmina Przelewice, powiat pyrzycki), uczy się w Stargardzie.

OFICJALNY KOMUNIKAT POLICJI W PYRZYCACH:

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach prowadzi poszukiwania opiekuńcze nieletniej Amelii Malewicz zameldowana gmina Przelewice, zamieszkała Stargard. Osoby posiadające wiedzę co do miejsca jej przebywania proszone są o kontakt z pyrzycką policją telefon 47 782 85 11 lub najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu 112.

RYSOPIS: Zaginiona Amelia Malewicz ma 169 cm wzrostu, długie, proste włosy do pasa koloru blond. W dniu zaginięcia miała na sobie buty sportowe koloru białego za kostkę, kurtkę pikowaną koloru czarna, rozpinaną bluzę koloru jasno szarego, spodnie dresowe koloru szarego oraz duży plecak koloru pomarańczowego.

SZCZEGÓŁY Z FACEBOOKA SOS ZAGINIĘCIA:

Amelka pochodzi z niewielkiej miejscowości Topolinek znajdującej się w gminie Przelewice.

W tygodniu mieszka w Stargardzie, gdzie uczęszcza do szkoły jednak weekendy spędza w rodzinnej miejscowości.

Dnia 10.12.2022 r. w godz. popołudniowych poinformowała bliskich, że zamierza udać się do Szczecina do nieznanego kolegi.

Tego samego dnia około godz. 17 zadzwoniła do taty prosząc go aby przyjechał odebrać ją z dworca PKS (zapewne chodzi o Centrum Przesiadkowe – dop. ech) w Stargardzie. Po dotarciu na miejsce około godz. 18, okazało się, że nastolatki nie było w umówionym miejscu, a jej telefon został wyłączony.

Dziewczynka do chwili obecnej nie wróciła do swojego miejsca pobytu w Stargardzie, nie wróciła również do rodzinnego domu, a jej telefon jest nieaktywny.

  • Amelka ma 169 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma długie, proste włosy sięgające do pasa, koloru blond i niebieskie oczy.
  • W chwili zaginięcia ubrana była w czarną, pikowaną kurtkę do pasa, szarą, rozpinaną bluzę, szare spodnie dresowe, białe buty sportowe za kostkę.

Nastolatka miała przy duży plecak koloru pomarańczowego.

Jeśli widziałeś gdzieś zaginioną lub znasz miejsce jej pobytu prosimy o pilny kontakt z policją pod nr tel 47 782 85 11 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112.

Można również napisać bezpośrednio do strony SOS Zaginięcia.

GWARANTUJEMY ANONIMOWOŚĆ.

AKTUALIZACJA, 21.12.2022:

Amelia odnalazła się dziękuję wszystkim za pomoc – poinformowała dziś po godzinie 23, na Facebooku, siostra zaginionej.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach p.o. sierż. Agata Gamułkiewicz: dziewczyna znalazła się cała i zdrowa dzisiejszej nocy. Przebywała u swojego 22-letniego chłopaka w Policach. Wcześniej razem byli w Niemczech, dlatego policjanci nie zastali ich w domu chłopaka, który zmienił numer telefonu.

Według ustaleń redakcji Stargard.News 22-latek może mieć postawione zarzuty czynów pedofilnych, za co grozi od 2 do 12 lat więzienia.