Stargard policyjny pościg
Fot. KPP Stargard

Ukradł paliwo na kilku stacjach, a potem uciekał policji. Pościg ulicami Stargardu

22-latek pod wpływem narkotyków uciekał przed policją samochodem z kradzionymi tablicami rejestracyjnymi. On sam ma zakaz kierowania pojazdami.

Stargardzka policja poinformowała dzisiaj o nocnym pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sytuacja miała miejsce z niedzieli na poniedziałek.

– 25 września 2022 roku dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na kilku stacjach benzynowych kierowca BMW dokonał kradzieży paliwa – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Informację o poszukiwanym pojeździe i jego numerach rejestracyjnych przekazał wszystkim patrolom w powiecie stargardzkim. Około 2.30 w nocy z soboty na niedzielę policjanci ze stargardzkiej prewencji na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie zauważyli poszukiwany pojazd. Mundurowi od razu podjęli interwencję. Mimo wydanych przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania się, kierowca jechał dalej. Do pościgu dołączyły kolejne policyjne patrole. Mężczyzna uciekając popełnił szereg wykroczeń stwarzających realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Stargard policyjny pościg
Fot. KPP Stargard

Pościg zakończył się w centrum Stargardu, po przejechaniu kilku kilometrów ulicami miasta.

– Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie – informuje Justyna Siwarska. – Jak się później okazało 22-latek posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto prowadził pojazd będąc pod wpływem narkotyków na kradzionych tablicach rejestracyjnych. Nieodpowiedzialny kierowca od razu trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.