Policjanci KPP Stargard
Fot. KPP Stargard

Ukradł pieniądze zza lady. Wybiegł ze sklepu, ale policjantom nie uciekł

27-letni mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież pieniędzy z jednego ze sklepów w Stargardzie. Patrol policji zatrzymał go w okolicy centrum miasta.

– W miniony weekend stargardzcy policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów, gdzie miało dojść do kradzieży – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Funkcjonariusze ustalili z ekspedientką, że jeden z klientów dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 2780 złotych, które znajdowały się koło kasetki za ladą sklepową.

Policjanci ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli poszukiwania. Powiadomione zostały patrole policji. Jeden z nich zatrzymał poszukiwanego.

– Na ulicy Piłsudskiego w Stargardzie policyjny patrol zauważył mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego – informuje Justyna Siwarska. – Gdy mężczyzna zorientował się, że został rozpoznany, zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim. Po krótkim pościgu zatrzymali 27 – latka. Chwilę później siedział już w policyjnym radiowozie. Resztę dnia spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.