Ulica Popiela karetki
Fot. Internauta Patryk

Ul. Popiela. Ratownicy z pogotowia pomogli rannej kobiecie

Dwa zespoły ratownictwa medycznego ze stargardzkiego pogotowia przyjechały w niedzielny wieczór na ulicę Popiela w Stargardzie. Leżała tam młoda kobieta, która wymagała pomocy.

Niedobrze zakończył się miniony tydzień dla jednej stargardzianki. Trafiła do szpitala po tym jak służby ratunkowe zostały powiadomione, że bezwładnie leży na trawniku.

Około 30-letnia kobieta będąca w zaniedbanym stanie, bez kontaktu, leżała na trawniku przy szkole na ul. Popiela w Stargardzie – informuje Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Stargardzie. – Była w stanie, który fachowo nazywamy „splątaniem”. Okazało się, że ma także uraz obojczyka. Została przetransportowana do szpitala w Stargardzie.

Ulica Popiela karetki
Fot. Internauta Patryk

Przypadek sprawił, że na miejsce przyjechały aż dwa zespoły ratownictwa medycznego. Jeden z nich zabrał kobietę do szpitala.

W ostatnich dniach to nie jedyny przypadek, gdy komuś z mieszkańców udzielana była pomoc w związku z wypadkiem na ulicy. Wczoraj przed południem na os. Kopernika kobieta upadła na ulicy, na pomoc ruszyli jej stargardzcy strażacy. Natomiast w minionym tygodniu na ulicy Żeromskiego udzielana była przez ratowników medycznych pomoc mężczyźnie, któremu niestety nie udało się uratować życia.