Mercedes
Fot. pixabay.com

Ul. Szczecińska. Pędził mercedesem bez prawa jazdy

Z prędkością 116 km na godzinę w terenie zabudowanym i bez prawa jazdy. Zatrzymany przez stargardzką drogówkę kierowca mercedesa odpowie za to przed sądem.

Policjanci stargardzkiej drogówki na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie zatrzymali kierowcę mercedesa, który zwrócił swoją uwagę zbyt szybką jazdą. Kierowca w obszarze zabudowanym jechał aż o 66 kilometrów za szybko. Okazało się, że za kierownicą siedzi 36-letni mężczyzna, który w ogóle nie powinien kierować, gdyż nie ma do tego uprawnień. Za brawurową i nieodpowiedzialną jazdę będzie tłumaczył się przed sądem – informuje dziś stargardzka policja.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących samochodami nadal pozostaje główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków i groźnych zdarzeń drogowych – przypomina mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Dlatego policjanci prowadzą intensywne kontrole kierujących, szczególnie pod tym kątem. Wobec kierowców za popełnione wykroczenia są wyciągane konsekwencje, które od początku tego roku są o wiele surowsze.

Policjanci każdego dnia poświęcają wiele pracy na to, żeby wyeliminować z dróg uczestników ruchu drogowego sprowadzających zagrożenie dla siebie i swojego otoczenia. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas może mieć wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach.

mł.asp. Justyna Siwarska