Ulica Daleka
Materiał zwieziony na ulicę Daleką

Ulica Daleka w Stargardzie zasypana przed załataniem

Mieszkańcy ulicy Dalekiej (prostopadłej do Światopełka) zastanawiali się dziś, dlaczego zwieziono im na drogę czarne hałdy. Miasto wyjaśnia, że jest to materiał do wyrównania tej gruntowej drogi.

Czy ktoś jeszcze bardziej może utrudnić życie mieszkańcom ul. Dalekiej? I to w taki dzień, niezły prezent na Walentynki – jedna z mieszkanek Dalekiej nagłośniła na Facebooku i pokazała dziś zdjęcia ze swojej ulicy.

Wynika z nich, że na ul. Daleką zostały przywiezione hałdy czarnego materiału, wyglądającego jak żwir. Zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Stargardzie o tę sytuację.

– Ulica Daleka jest drogą gruntową. Aby zniwelować nierówności i ułatwić mieszkańcom przejazd zaplanowaliśmy tam wbudowanie materiału, który widać na zdjęciu – wyjaśnia Piotr Styczewski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Stargardzie.

– Łatanie rzeczywiście odbywa się co roku, tylko wysokość ulicy się zwiększa powodując spływanie wód opadowych na posesje mieszkańców. Jeszcze trochę, a będziemy wchodzić na ulicę z naszych posesji po schodach – komentuje na Facebooku inna mieszkanka tej ulicy.

UM Stargard w odpowiedzi zapewnił, że przekaże ten sygnał drogowcom.

Także dziś stargardzki magistrat poinformował: „ruszyliśmy z naprawą dróg.

Dziury można zgłaszać na kilka sposobów:

  • całodobowo, wysyłając e-mail na adres: drogi@um.stargard.pl,
  • telefonicznie: 91 578 48 81
  • lub osobiście: Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17 (poniedziałek – piątek, godz. 8 -16).”