Radiowóz na ulicy Wyszyńskiego
Radiowóz na ulicy Wyszyńskiego, Fot. Emilia Chanczewska

Upił się i jechał po Wyszyńskiego hulajnogą. Policja wlepiła mu wielki mandat

Ponad 2 promile alkoholu wydmuchał jadący elektryczną hulajnogą 46-latek ze Stargardu. Policja zatrzymała go w centrum miasta i ukarała mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

– Wczoraj patrol prewencji zatrzymał kolejną osobę, która będąc pod wpływem alkoholu kierowała hulajnogą elektryczną – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Na ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie policjanci zauważyli mężczyznę, który będąc na hulajnodze miał wyraźny problem z utrzymaniem się na niej. Mundurowi od razu podjęli interwencję wobec 46 – letniego mieszkańca Stargardu. Gdy podchodzili do mężczyzny wyczuli od niego silny zapach alkoholu, a badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Stargardzianin został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze. Przypominamy, że za jazdę hulajnoga elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

mł. asp. Justyna Siwarska