rajd
12 BZ

V Rajd Rowerowy Szlakiem pamięci śp. st. chor. Łukasza Sroczyńskiego

W czwartek 3 sierpnia 2023 roku, od godziny 7.30, 12 Brygada Zmechanizowana zaprasza żołnierzy, ich rodziny, mieszkańców Szczecina, okolic i wszystkich, którzy chcą kultywować pamięć poległego weterana, na rajd rowerowy.

Szczegóły st. kpr. Krystian Aleksandrzak tel. 691 728 823 oraz na plakacie.

Zbiórka się pod bramą główną 12 Brygady Zmechanizowanej przy al. Wojska Polskiego 250 w Szczecinie.

Zabieramy ze sobą sprawny rower i kask – podkreślają organizatorzy rajdu.

To już 10 lat…

3 sierpnia 2013 roku, w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, zmarł starszy kapral Łukasz Sroczyński, który został ciężko ranny w grudniu 2012 roku podczas ataku na polskich żołnierzy w Afganistanie.

Do zdarzenia, w wyniku którego st. kapral Łukasz Sroczyński został ciężko ranny doszło 22 grudnia 2012 roku w południowo-zachodniej części prowincji Ghazni. W czasie zadania bojowego żołnierze zostali ostrzelani przez nieznanych sprawców. W wyniku wymiany ognia rannych zostało trzech polskich żołnierzy, w tym jeden ciężko. Na miejsce został wezwany śmigłowiec ewakuacji medycznej. Ranni żołnierze zostali przetransportowani do szpitala w Ghazni, a następnie do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Śp. starszy kapral Łukasz Sroczyński na co dzień służył w 1 batalionie 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie. Mieszkał w Stargardzie, gdzie pozostawił żonę i córkę. Miał dopiero 32 lata.

INFORMACJE: www.12bz.wp.mil.pl