Kino Ina projekt
Projekt: GÓRSCY, dominik-gorski.pl

W centrum Stargardu stanie nowy apartamentowiec z 65 mieszkaniami. Nazywać się będzie… Kino Ina!

Nareszcie wyklarowała się przyszłość miejsca po kinie Ina, które od 17 lat jest nieczynne. Szczeciński Elbud chce tam postawić budynek, w którym znaleźć ma się 65 mieszkań, lokal użytkowy oraz wbudowany parking na 50 miejsc.

Budowa ruszyć ma wiosną tego roku. Większość parkingów znajdzie się na poziomie „0” budynku. Na koniec przebudowany zostanie chodnik biegnący wzdłuż niego, na ulicy Wojska Polskiego.

Kultowe kino Ina działało przy ulicy Wojska Polskiego 35 w Stargardzie od lat ’70 ubiegłego wieku do 2006 roku.

Kino Ina marzec
Marzec 2016, Fot. Emilia Chanczewska

Jego rozbiórka rozpoczęła się w kwietniu 2022 roku i dziś w tym miejscu pozostało gruzowisko.

Właścicielem obiektu była szczecińska firma Bewako. Miała budować market Biedronka, ale właściciel sieci, portugalska firma Jeronimo Martins się z tego wycofała. Nieruchomość przejęła inna szczecińska firma – Elbud. Powstał projekt i na wiosnę ruszyć ma budowa.

Projekt wykonali Dominik Górski i Łukasz Zienowicz ze Szczecina, dominik-gorski.pl. To pierwsza duża realizacja tej firmy projektowej w Stargardzie.

– Stargard mi się podoba, to miasto które prężnie się rozwija, od lat stawia na inwestycję, ma ułatwienia dla inwestorów – mówi architekt Dominik Górski. – Ostatnio współprowadziłem na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym warsztaty dla studentów opracowujące koncepcję placu zabaw na osiedlu Pyrzyckim w Stargardzie, wcześniej miałem drobną współpracę z fabryką Bridgestone.

  • powierzchnia użytkowa – 5 580 m²
  • koszt inwestycji – około 20 mln zł
  • inwestor – Elbud Szczecin
  • autor projektu – Dominik Górski, Łukasz Zienowicz

KINO INA APARTAMENTY W STARGARDZIE

Apartamenty w centrum Stargardu w miejscu dawnego kina Ina. Budynek o architekturze współczesnej nawiązujący podziałami do istniejącej zabudowy historycznej w pierzei ul. Wojska Polskiego. Nowe „kino Ina” mieści 65 mieszkań, lokal użytkowy oraz wbudowany parking na 50 miejsc.

dominik-gorski.pl

Informacje i projekty ze strony dominik-gorski.pl publikujemy za zgodą autora, Dominika Górskiego.

O inwestorze:

Elbud – Profesjonalne Usługi Remontowo-Budowlane: firma remontowo-budowlana z siedzibą w Szczecinie. Pomagamy przy wykończeniach budynków, biur, instytucji publicznych oraz apartamentów w całej Polsce. Zamontujemy dla Ciebie sufity podwieszane, panele podłogowe, a także ułożymy płytki ceramiczne. Zajmujemy się montażem oświetlenia, serwisem instalacji elektrycznych i montażem rozdzielni elektrycznych. Działamy 7 dni w tygodniu.

Inwestor uruchomił już stronę internetową inwestycji.