Dobrzany kaplica
Fot. Urząd Miejski w Dobrzanach

W Dobrzanach wyremontowana została cmentarna kaplica

Gmina nie pobiera opłat za wystawienie zwłok, za media, ani za korzystanie z klimatyzacji. Klucze do kaplicy udostępnia administrator cmentarza.

Na początku wiosny Urząd Miejski w Dobrzanach informował, że remont kaplicy na miejscowym cmentarzu dobiegł końca: W wyniku przeprowadzonych prac budynek został odświeżony zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Ponadto główne pomieszczenie zyskało nowe, niezbędne wyposażenie. Miernikiem w podjęciu decyzji remoncie była chęć stworzenia godnych, na miarę dzisiejszych czasów, warunków dla odbycia uroczystości pogrzebowych. Odnosimy wrażenie, że dzięki tej inwestycji najbliżsi będą mogli z pełną powagą i szacunkiem oddać ostatni hołd naszym zmarłym.

Wykonawcą robót budowlanych była lokalna firma ISO DACH Dariusz Jagodziński z Dobrzan. Prace pochłonęły 344 400 zł, w całości z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dziś Gmina Dobrzany informuje, na jakich zasadach korzysta się z kaplicy cmentarnej: Tak samo jak przed wykonaniem remontu. Wszystko zależy od decyzji rodziny zmarłej osoby i zakładu pogrzebowego, który obsługuje pochówek. Kaplica jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Gmina podkreśla, że nie pobiera żadnych opłat za wystawienie zwłok, za media, także za korzystanie z klimatyzacji. Przypomina też, że klucze do kaplicy udostępnia administrator cmentarza.