Policja Stargard
Fot. Emilia Chanczewska/Archiwum

W fordzie trzech młodych mężczyzn, amfetamina, waga i woreczki strunowe

Kontrola drogowa w nocy na Starym Mieście w Stargardzie zakończyła się zatrzymaniem dwóch 22-latków i 26-latka.

– Policjanci stargardzkiej drogówki na ulicy Grodzkiej w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki ford mondeo – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – W trakcie kontroli ich czujność wzbudziło nerwowe zachowanie 22-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu stargardzkiego oraz obecnych w pojeździe pasażerów. Mężczyźni unikali kontaktu wzrokowego, pomimo rożnych miejsc zamieszkania nie potrafili podać wspólnego powodu podróży. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierujący może znajdować się pod wpływem środków odurzających, dlatego też poddali go badaniu, a także sprawdzili wnętrze pojazdu i osoby nim podróżujące w poszukiwaniu zakazanych substancji.

Jak dodaje Justyna Siwarska, policjanci znaleźli przy kierowcy zawiniątko z białym proszkiem, wagę i pakiet woreczków strunowych. Proszek to była amfetamina. 22-latek nie tylko miał ją przy sobie, ale i kierował autem pod wpływem środków odurzających.

– U dwóch pasażerów w wieku 22 i 26 lat policjanci zabezpieczyli kolejne dawki amfetaminy – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska. – Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji.

Policja informuje także, że środki odurzające zostały zabezpieczone, odpowiednie zarzuty zostały przedstawione, a kierującemu zatrzymane zostało prawo jazdy.