Autobus 14 Piłsudskiego
Autobus nr 14 na ul. Piłsudskiego, fot. Emilia Chanczewska

W okresie Święta Zmarłych miejskie autobusy pojadą inaczej

W poniedziałek 30 października i we wtorek 31 października na linii nr 14 będzie obowiązywał inny rozkład jazdy. Natomiast w środę 1 listopada, od godziny 9 do 17, specjalny rozkład jazdy będzie obowiązywał na linii nr 5, 14, 15, 25, A, B i C.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie informuje, że w dniu 30.10.2023 r. (poniedziałek) i 31.10.2023 r. (wtorek) dla linii nr 14 będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy.

Pozostałe linie kursują zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni nauki w szkołach.

W dniu 1 listopada 2023 r. (środa) od godziny 9:00 do 17:00 dla linii nr 5, 14, 15, 25, A, B i C będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy:

O godz. 11.00 z Koszewa odjedzie autobus do ul. Kościuszki (brama główna cmentarza komunalnego) i Pętli Giżynek (nowy cmentarz).

Autobus przejedzie przez: Koszewko, Wierzchląd, Skalin, Kunowo, Lipnik.

Powrót o godz. 16:00 z Pętli Giżynek przez ul. Spokojną (przystanek przed Rondem Żołnierzy Wyklętych), Kościuszki, Szczecińską, Kunowo, Skalin, Koszewko, Koszewo.

W środę 1 listopada na ulicach Stargardu będą 3 dodatkowe linie:

  • Linia A – dla mieszkańców os. Pyrzyckiego i os. Lotnisko. Trasa: ul. Spokojna, ul. Bogusława IV, ul. S. Staszica, ul. Warszawska, ul. Niepodległości, ul. Twardowskiego, ul. Armii Krajowej, ul. W. Broniewskiego, ul. Rondo HDK (tymczasowy), ul. T. Tańskiego.
  • Linia B – dla mieszkańców os. Chopina, os. Zachód i os. Lotnisko. Trasa: os. Chopina, dalej ul. H. Wieniawskiego, ul. Szczecińska, ul. Słoneczna, ul. T. Kościuszki, ul. Spokojna, Golczewo, ul. Most Kamienny, ul. T. Tańskiego.
  • Linia C – trasa od pętli Kossaka, dalej ul. Podleśna, ul. J. Piłsudskiego, ul. S. Wyszyńskiego, Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, ul. Spokojna, pętla Giżynek.

MPK Stargard apeluje: W dniu 1 listopada nie stój w korkach, skorzystaj z komunikacji miejskiej.

  • MPK Sp. z o.o. w Stargardzie jak co roku zachęca wszystkich pasażerów do skorzystania z możliwości bezpłatnego dojazdu do Cmentarzy autobusami publicznego transportu zbiorowego, których trasa przejazdu przebiega bezpośrednio przy Cmentarzach Komunalnych.
  • Bezpośredni dojazd liniami komunikacyjnymi nr 2, 5, 14, 15, 25, A , B i C.

Możliwość darmowych przejazdów autobusami jaką daje pasażerom MPK, upłynni ruch, a także zapobiegnie powstawaniu zatoru na głównych ulicach dojazdowych do cmentarzy.

  • Pasażerowie tak jak w dni powszednie, w dniu 1 listopada 2023 r. będą mogli skorzystać z aplikacji „kiedy przyjedzie”, aby sprawdzić rzeczywisty czas przyjazdu autobusu. Osoby, które nie zainstalowały jeszcze aplikacji „kiedy przyjedzie”, serdecznie zapraszamy do jej pobrania, a następnie zainstalowania na swoich urządzeniach mobilnych w bardzo prosty i szybki sposób, zaznaczając wybrane miasto – „Stargard”.
  • Częstotliwość kursowania autobusów dojeżdżających do cmentarzy komunalnych w dniu 1 listopada odbywać się będzie co 10 – 12 minut w godzinach od 9:00 do 15:00 , natomiast po godzinie 15:00 co 15 – 20 minut. Jeżeli wystąpi potrzeba zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów, będziemy reagować według potrzeb.

Szczegółowe rozkłady jazdy dostępne będą na stronie www.mpkstargard.pl oraz na stronie i aplikacji www.stargard.kiedyprzyjedzie.pl.

Informacja KPP Stargard: Stargard ul. Kościuszki – czasowa organizacja ruchu w dniach 31.10 godz. 8:00 do dnia 1.11.2023 r. godz. 18:00. Zamknięcie odcinka od Ronda Żołnierzy Wyklętych do wjazdu na teren Centrum Handlowego „Tęcza” Kościuszki 73 (Kaufland). Ulica Przedwiośnie – zamknięcie odcinka od skrzyżowania z ul. Pogodną do końca muru cmentarza w dniach 31.10 godz. 7:00 do dnia 1.11.2023 r. godz. 18:00.