Protest w 2022 roku
Fot. Grzegorz Drążek, archiwum

W piątek mają być utrudnienia na DK10. Z Krąpiela do Wapnicy będą jechać rolnicy

Gmina Stargard wydała dziś oficjalny komunikat o zgromadzeniu, które zaplanowane jest na piątek, 9 lutego 2024 roku. To kolejna odsłona protestu rolników.

Zgodnie z art. 22 ust. 5 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1389), informujemy, że w dniu 𝟗.𝟎𝟐.𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫. 𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟎.𝟎𝟎 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Krąpiel rozpocznie się zgromadzenie. 𝐏𝐥𝐚𝐧𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐣𝐚𝐳𝐝 𝐜𝐢ą𝐠𝐧𝐢𝐤ó𝐰 𝐫𝐨𝐥𝐧𝐢𝐜𝐳𝐲𝐜𝐡 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐩𝐨𝐣𝐚𝐳𝐝ó𝐰 𝐬𝐚𝐦𝐨𝐜𝐡𝐨𝐝𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐳 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐨𝐰𝐨śc𝐢 𝐊𝐫ap𝐢𝐞𝐥 𝐝𝐨 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐨𝐰𝐨ś𝐜𝐢 𝐖𝐚𝐩𝐧𝐢𝐜𝐚 (𝐠𝐦. 𝐒𝐮𝐜𝐡𝐚ń) 𝐢 𝐳 𝐩𝐨𝐰𝐫𝐨𝐭𝐞𝐦. Przewidywany czas trwania zgromadzenia: 6 godzin – czytamy w komunikacie Gminy Suchań.

W piątek 9 lutego br. na terenie powiatu stargardzkiego będzie protest rolnikow. W miejscach protestu, czyli na drodze krajowej nr 10, na odcinku drogi między miejscowością Krąpiel a Wapnicą oraz drodze krajowej nr 20, na odcinku drogi od Chociwla, do skrzyżowania z drogą wojewódzką 142, mogą występować utrudnienia w ruchu – w godzinach 10-16 – informuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Nie ma wyznaczonych objazdów, będą wyznaczane na bieżąco jeśli zajdzie taka potrzeba. Stargardzcy policjanci będą dbać o bezpieczeństwo kierujących, mieszkańców i protestujących.

Postulaty Protestu rolników:

  • UKRAINA STOP!
  • OCHRONA GOSPODARSTW ROLNYCH!
  • OCHRONA NASZYCH RYNKÓW PRZED NAPŁYWEM TOWARÓW Z UKRAINY I INNYCH KRAJÓW SPOZA UE!
  • RZĄD RP! MACIE DWA TYGODNIE NA PRZEDSTAWIENIE ROZWIĄZAŃ! NIE MA KONKRETÓW – UKRAIŃCY STOJĄ! BRUKSELA – WARSZAWA – KIJÓW KONIEC GADANIA!

Spory i ich rozwiązywanie na linii Polska – Ukraina będą możliwe, jeśli oba kraje zachowają swoją podmiotowość – niepodległość. Z chwilą, kiedy Ukraina straci niepodległość ustalenia pomiędzy zachodnimi korporacjami, agroholdingami w UA będą odbywały się na linii Moskwa – Zachód z pominięciem Polski. Nasza sprawczość będzie ograniczana. W ciągu 20-30 lat może dojść do stopniowego zwiększenia wpływów zachodnich koncernów powiązanych ze Wschodem (Rosja, agroholdingi UA) wśród polskich partii politycznych i w polskiej gospodarce. Osłabi to państwo polskie i jego zdolność do obrony naszych intetesów na forum międzynarodowym, w tym Wspólnoty Europejskiej. Stopniowo, bez „wystrzału” możemy przejść pod rosyjską strefę wpływów.

PROTESTY SĄ WAŻNE!

20 lutego 2024 roku. Staniemy na granicy. Zablokujemy drogi. Tak wzmocnimy podmiotowości Polski i Ukrainy w przestrzeni międzynarodowej! Wy rozwiążecie nasz problem. My przestaniemy być waszym problemem. Władze Polski i Ukrainy powinny mieć tego świadomość, a efekty prac zespołów PL-UA powinny być ogłoszone w ciągu najbliższych dni. Przedstawiona MAPA DROGOWA w sprawie rozwiązania naszych problemów, w tym harmonogram działań rządów PL, UA, a także UE wpłyną na decyzje, co do dalszych form protestów.