ekonomik
Targi edukacyjne Edu Day odbędą się 15 marca 2023 roku, na Sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 na osiedlu Zachód w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

W połowie marca w Stargardzie będą targi edukacyjne i debata o szkole bez ocen

Stargardzki ekonomik w środę 15 marca zaprasza uczniów do siebie na doroczne targi Edu Day, a w czwartek 16 marca do SCK na konferencję z debatą o ocenianiu wyników w nauce.

Wyższe uczelnie z regionu i nie tylko, szkoły doskonalenia zawodowego, szkoły językowe, wydawnictwa edukacyjne i internetowe portale edukacyjne zaprezentują się na kolejnych Tragach edukacyjnych Edu Day. Odbędą się w środę 15 marca 2023 roku, w godzinach 10-13.30, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 na os. Zachód B15 w Stargardzie. Organizatorem jest koszalińska agencja 123concept. Wstęp wolny.

Organizowane przez nas targi mają być miejscem wzajemnej komunikacji pomiędzy uczelniami wyższymi, a wymagającą młodzieżą, która wciąż ma więcej pytań aniżeli odpowiedzi.
Będzie to dla nich niepowtarzalna okazja, by porozmawiać z przedstawicielami uczelni wyższych, dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych trendów w edukacji i na rynku pracy, zasięgnąć porad ekspertów czy obrać swój życiowy cel dzięki rozmowie z doradcą zawodowym.

Organizatorzy targów Edu Day

Stargardzki ekonomik jest także współorganizatorem konferencji, która zaplanowana jest na następny dzień po targach, czwartek 16 marca, w godzinach 11-15, na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Jej głównym tematem jest projekt „Szkoła bez ocen”.

– Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie i nasza szkoła wraz z Fundacją Szkoła Bez Ocen oraz Instytutem Zwinnej Edukacji organizujemy konferencję „Weź mnie doceń, a nie oceń”, podczas której zostaną przedstawione dobre praktyki dotyczące oceniania, jego rola oraz cele – informuje Jacek Podgórski z Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie. – Wydarzeniu będzie towarzyszyła debata, podczas której eksperci odniosą się do oceniania szkolnego. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Stargard Rafał Zając oraz starosta stargardzki Iwona Wiśniewska.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegółowy program na poniższych plakatach.