Aleksander Malinka
Aleksander Malinka podczas terapii ostatniej blizny po reinplantacji pompy baklofenowej, fot. prywatne

W sobotę 15 czerwca w Stargardzie – Festyn charytatywny i koncert dla Alusia

Zawalczmy razem o Alusia plecy i jego oddech pełną piersią – to hasło przyświecające festynowi, z którego dochód przeznaczony będzie dla Alusia Malinki ze Stargardu. Bliscy chłopca, organizatorzy festynu i redakcja Stargard.News jako patron medialny – zapraszają w sobotę 15 czerwca 2024 roku, w godzinach 13-18, do teatru letniego w parku Chrobrego, gdzie czekać będzie moc atrakcji. To szansa, by połączyć przyjemne z pożytecznym.

Gdy jedna chwila zmienia całe życie… 15-letni dziś Aluś Malinka ze Stargardu podczas ferii w czeskich górach uległ wypadkowi zjeżdżając na sankach ze swoim tatą. W szpitalu wypadła mu rurka od intubacji, doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Miał wtedy tylko 6 lat.

Od tej pory chłopiec jest w śpiączce, wymaga całodobowej opieki i stałej rehabilitacji. Już od 9 lat jego bliscy walczą o życie, zdrowie i możliwie jak największy komfort dla Alusia. Generuje to bardzo wysokie koszty. Rodzina, w której są jeszcze dwie małe dziewczynki – siostry Alusia, potrzebuje finansowego wsparcia. Można go udzielić biorąc udział w Festynie charytatywnym dla Alusia, który już w następną sobotę 15 czerwca. W godzinach 13-18, w teatrze letnim w parku Chrobrego w Stargardzie. W programie moc atrakcji, występów, a także bogata oferta gastronomiczna. Będą licytacje atrakcyjnych rzeczy i usług, poprowadzi je Barbara Świątkiewicz. Cały dochód przeznaczony zostanie na specjalistyczny wózek z systemem SPEX (to modułowy system rehabilitacyjny do pozycjonowania pacjenta umożliwiający indywidualne dopasowanie specjalnego siedziska dla osób m.in. z dużą skoliozą, wadami postawy i wszelkimi innymi deformacjami ciała) i konieczną rehabilitację, związaną m.in. ze skoliozą pleców Alka, unieruchomionego od 9 lat w wózku. Szczegóły na plakacie:

Festyn dla Alusia

Festyn charytatywny dla Alusia organizują:

  • Stargardzkie stowarzyszenie Kuźnia Możliwości
  • Miasto Stargard
  • Stargardzkie Centrum Kultury
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie

Wydarzenie swoim patronatem objął prezydent Stargardu Rafał Zając.

Stargard pod szczęśliwą gwiazdą

Patronat medialny sprawuje nasza redakcja, portal Stargard.News. Bądźcie z nami w sobotę, 15 czerwca dla 15-letniego Alusia.

Dnia 15 czerwca tj. sobota o godz. 13:00 start w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego w Stargardzie odbędzie się Festyn dla Alusia. Atrakcje dla małych i dużych. Dużo dobrej zabawy, muzyka i różne pokazy. Pyszne jedzonko, kiermasz charytatywny, warsztaty i licytacje. A wszystkie zgromadzone w tym dniu pieniążki wesprą niezbędną rehabilitację pod hasłem „Zawalczmy razem o Alusia plecy i jego oddech pełną piersią”. Zapraszamy Was bardzo serdecznie na sobotni dzień atrakcji, słoneczko już zamówione.

Organizatorzy

TUTAJ można dołączyć do wydarzenia na Facebooku

TUTAJ można dołączyć do grupy Aluś

TUTAJ można wesprzeć zbiórkę pieniędzy na stronie siepomaga.pl

Można też dokonać wpłaty bezpośrednio na subkonto Alusia w Fundacji Złotowianka:

Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

W tytule przelewu należy wpisać: Aleksander Malinka M/94

Aluś

UWAGA: po festynie, około godziny 18, w teatrze letnim odbędzie się charytatywny koncert Gramy dla Alusia. Zaśpiewa Diana Kamrowska, zagra Olaf Stopczyński.

Koncert dla Alusia