rehabilitacja
pixabay.com

W Stargardzie będą zajęcia neurologopedii i rehabilitacji ruchowej dla dzieci i młodzieży

Po 20 bezpłatnych zajęć terapii dla 20 dzieci i młodzieży z naszego województwa, także spotkania Grupy Wsparcia dla rodziców, w kolejnym projekcie stargardzkiego stowarzyszenia Misja Dobra Nowina. Nabór rusza w niedzielę.

Rozpoczynamy realizację projektu „Stanąć na nogi – wsparcie dzieci i młodzieży z ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji”, w ramach którego 20 dzieci i młodzieży będzie miało po 20 bezpłatnych indywidualnych zajęć neurologopedii lub rehabilitacji ruchowej – w sumie 400 zajęć – informuje Beata Milewska, wiceprezes stowarzyszenia Misja Dobra Nowina. – Nabór – przesłanie Karty Zgłoszenia na adres mailowy misja.dobranowina.stargard@gmail.com – rozpoczyna się w niedzielę 11 czerwca br. od godziny 9.

Oprócz terapii dla dzieci rodzice będą zaproszeni na spotkania Grupy Wsparcia, a dzieci na grudniowe Spotkanie Gwiazdkowe.

Projekt będzie współfinansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego.

Dotacja będzie przeznaczona w całości na rehabilitację i neurologopedię, natomiast pozostałe koszty poniesie Misja Dobra Nowina (koszty finansowo-księgowe, wynajem sali na spotkania Grupy Wsparcia, organizacja Spotkania Gwiazdkowego z prezentami, koszty plakatów itd.)

My będziemy wykonywali społecznie wszystkie działania, łącznie z koordynacją projektu, ponieważ ze względu na ogromne potrzeby w zakresie neurologopedii i rehabilitacji chcemy, żeby dotacja była przeznaczona w całości na terapie dla dzieci i młodzieży – podkreśla Beta Milewska z Misji Dobra Nowina. – Projekt jest przeznaczony dla osób do 21 lat z powiatów stargardzkiego, pyrzyckiego, myśliborskiego, goleniowskiego i miasta Szczecin, mających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności z zaznaczonym punktem 7 dotyczącym ograniczonej możliwości samodzielnej egzystencji, a w przypadku młodzieży powyżej 16 lat – stopień niepełnosprawności znaczny, u których potrzebę neurologopedii i/lub rehabilitacji ruchowej stwierdził lekarz i którzy nie korzystają równocześnie z tej samej formy wsparcia dostępnej w ramach innych projektów finansowanych ze środków PFRON.

Karta Zgłoszenia jest dostępna na FACEBOOKU.

Można też napisać maila w sprawie przysłania Karty Zgłoszenia, na adres: misja.dobranowina.stargard@gmail.com.

Więcej informacji pod numerem tel. 509-142-460.