Noc Muzeów
Na wernisażu wystawy „…w kolorze zielonym. Między lasem a ogrodem” w MAH Stargard, fot. Emilia Chanczewska

W Stargardzie Noc Muzeów będzie zielona

Nie przesadzaj, przyjdź do muzeum! – tym dwuznacznym hasłem ekipa Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie zaprasza mieszkańców na Noc Muzeów 2023. Sobota 20 maja, od godziny 18 do północy. Wstęp wolny!

Dolary, trawka, ufoludki… różne można mieć skojarzenia ze słowem „zielone”. 😉 W Stargardzie zielona będzie tegoroczna Noc Muzeów.

– Kolejna odsłona Nocy Muzeów już w tę sobotę! – zapowiadają stargardzcy muzealnicy. – Będzie ona nawiązywać do aktualnej wystawy czasowej „… w kolorze zielonym. Między lasem a ogrodem”. Za jej sprawą Zielona Noc Muzeów będzie świeża, pachnąca i zapewni wyjątkowe wrażenia! Bądźcie gotowi na noc pełną atrakcji, konkursów i licznych niespodzianek, które dla Was przyszykowaliśmy. W budynku Odwachu, na wystawie „Aptekarstwo pomorskie i stargardzkie na przestrzeni wieków” będziecie mogli odkryć tajniki ziół i dawnych receptur oraz uczestniczyć w ich sporządzeniu. Dzięki specjalnym pokazom i występom na ekspozycji „Dzień po dniu… Stargard 1945-1989” będziecie mogli znowu poczuć się dzieckiem i przypomnicie sobie minione czasy. Czekać tam będzie konkurs, w którym znajomość łaciny będzie pomocna, a nawet wskazana.

Zielona Noc Muzeów

W Bastei będzie można zwiedzać wystawę stałą oraz wziąć udział w warsztatach origami – starożytnej japońskiej sztuki składania papieru – tematycznie związanych z Zieloną Nocą Muzeów.

Będzie też konkurs, w którym trzeba będzie rozpoznać roślinę związaną z wystawą „Stargard – miejsce z historią”. Każdy, kto prawidłowo wypełni karty konkursowe, weźmie udział w losowaniu nagród.

– W obu budynkach będziemy na Was czekać odpowiednio ubrani i przygotowani. Zaskoczcie nas swoim wyglądem – im więcej zieleni, tym lepiej! Zapraszamy do eksploracji naszych wnętrz, liczymy na Waszą obecność! – deklarują pracownicy MAH Stargard.

Podczas każdej Nocy Muzeów wstęp do obydwu muzealnych gmachów dla wszystkich jest bezpłatny.