Specma Stargard

W Stargardzie ruszyła budowa centrum produkcyjno-magazynowego o powierzchni około 16 000 m kw.

Jego generalnym wykonawcą jest Atlas Ward Polska. Inwestor to skandynawska firma HydraSpecma, specjalizująca się w produkcji rur i węży hydraulicznych oraz w montażu układów hydraulicznych dla światowych producentów maszyn i urządzeń.

Wśród klientów HydraSpecmy są m.in. marki Volvo Construction Equipment, Cargotec Corporation, Siemens.

Skandynawska firma Specma w Stargardzkim Parku Przemysłowym działa już od 2013 r. W kwietniu 2019 roku otwarta została tam nowa, większa fabryka (7300 m kw.). Specma przeniosła się wówczas z ulicy Stralsundzkiej na prostopadłą do niej ulicę Przemysłową.

Nowe budynki powstaną w sąsiedztwie obiektu wybudowanego w 2019 roku przez Atlas Ward Polska dla tego inwestora (dawniej Specma Poland). Kompleks składać się będzie z dwóch hal i przestronnego biurowca. Inwestycja realizowana jest w modelu „Zaprojektuj i wybuduj”.

– Powierzenie nam kompleksowej realizacji nowej inwestycji dla HydraSpecma to dla nas wyróżnienie i docenienie dotychczasowej współpracy mówi Wojciech Tomaszewski, dyrektor Oddziału Szczecin Atlas Ward Polska. – Obiekty produkcyjno-magazynowe charakteryzuje wysoka złożoność oraz stopień zaawansowania technologicznego. Wieloletnie doświadczenie Atlas Ward Polska w tego typu realizacjach pozwala nam budować w oparciu o najwyższą jakość i tempo prac.

Finał prac zaplanowany jest na czwarty kwartał 2023 r.

Atlas Ward Polska to nie tylko ponowny wykonawca inwestycji stargardzkiej Specmy. Ma koncie ma także inne realizacje w naszym regionie, np. w ubiegłym roku rozbudowę zakładu produkcyjnego Bridgestone w Stargardzie, budowę Centrum dystrybucyjnego Dino w Łobzie (2020 r.), Sortowni odpadów Remondis, salonu Polmotor oraz Zajezdni tramwajowej Pogodno w Szczecinie.

Informacje i zdjęcie: Atlas Ward Polska, oprac. (ech)