Heweliusz plan filmowy
Plan filmowy serialu "Heweliusz", przy Sądzie Rejonowym w Stargardzie. Śnieg jest sztuczny! Fot. Emilia Chanczewska

W Stargardzie spadł śnieg tylko koło sądu. Takie rzeczy na planie serialu „Heweliusz”

W poniedziałek 22.01.2024 r. po godzinie 9 do Stargardu przyjechały dwa autokary ze statystami do serialu „Heweliusz”, który dziś kręcony jest w naszym mieście. Plan filmowy działa w okolicy Sądu Rejonowego przy ulicy Wojska Polskiego 17 w Stargardzie.

W serialu dla Netflixa statystuje kilkoro stargardzian. Statyści zbiórkę mieli dziś o godzinie 6 w Szczecinie. Przeszli charakteryzację i po godzinie 8 dwoma czarnymi autokarami, eskortowanymi z przodu i z tylu przez policyjne radiowozy, wyruszyli do Stargardu. Po drodze inspekcja transportu drogowego rozdzieliła autokary.

Na plan w Stargardzie statyści dotarli po godzinie 9.20. Mamy to na transmisji LIVE na naszym Facebooku.

Zabezpieczany jest przez jeden zastęp straży pożarnej.

Koło sądu rozłożony został sztuczny śnieg.

Ekipa filmowa serialu „Heweliusz” korzysta z gościnności pobliskiego SCK.

– Cieszymy się, że możemy być świadkami tego niezwykłego wydarzenia, a nasz budynek pełni rolę zaplecza dla ekipy filmowej – czytamy na Facebooku Stargardzkiego Centrum Kultury. – Pomieszczenia naszej placówki już są nagrzane, a garderoby są otwarte dla gwiazd i statystów.

W „Heweliszu” dziś statystują m.in. Anna Wardal – fotografka z Pracowni Fotograficznej SCK, Jadwiga Dąbrowska z Klubu Senior+ na os. Lotnisko w Stargardzie, jest też Kamila Urbańska z Grupy Wsparcia Razem Po Sprawność, Olimpia Janiszewska związana ze Stowarzyszeniem Godna Przyszłość oraz Dominika Grzesiak, znana stargardzka cukierniczka spod szyldu Mamie się upiecze. 🙂

Wszystkie materiały Stargard.News, związane z serialem „Heweliusz” znajdziecie TUTAJ.