Stargard kolegiata
Fot. Grzegorz Drążek

Wandale w kolegiacie mariackiej w Stargardzie. Wulgarny rysunek w środku kościoła

Na ścianie przy wejściu do stargardzkiej kolegiaty, wewnątrz kościoła, wymalowany został wulgarny rysunek. Parafia poinformowała policję o incydencie.

Dzisiaj parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie, na swoim profilu fejsbukowym, poinformowała o incydencie w kolegiacie. Kościół ten niedawno przeszedł tak zwany remont stulecia. Kolegiata zostałą odnowiona zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Komu zawiniła szacowna i dostojna kolegiata NMP Królowej Świata, żeby ją profanować i dewastować obraźliwymi rysunkami???. Człowiek staje bezsilny wobec głupoty i tępego umysłu.

Facebook/Kolegiata NMP Królowej Świata
Stargard kolegiata
Screen Facebook/Kolegiata NMP Królowej Świata

Jak ustaliliśmy, do aktu wandalizmu w kolegiacie mariackiej w Stargardzie doszło wczoraj, we wtorkowy wczesny wieczór 3 października 2023 roku, między godziną 17 a 19. Wulgarny malunek został już usunięty ze ściany. Widać jedynie jego niewielkie pozostałości.

Dzisiaj w południe ksiądz z parafii NMP Królowej Świata poinformował o wczorajszym zdarzeniu stargardzką policję.

— Otrzymaliśmy informację o tym incydencie, prowadzone są czynności w tej sprawie – wyjaśnia asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.