Basteja w parku Piastowskim. Fot Grzegorz Drążek

Weź złotówkę i chodź pozwiedzać. Orkiestry posłuchasz za darmo

Muzeum Archeologiczno-Historyczne i Stargardzkie Centrum Nauki Filary zapraszają do siebie mieszkańców na niedzielne zwiedzanie za złotówkę. W kolegiacie mariackiej odbędzie się koncert prezydencki Orkiestry Camerata Stargard.

To propozycje z okazji trwających Dni Stargardu 2022. Za złotówkę można obejrzeć w Bastei w parku Piastowskim wystawę stałą „Stargard – miejsce z historią. Stargard od czasów późnego średniowiecza do lat 20. XX wieku”, a w Filarach przy ulicy Bolesława Chrobrego 21 wystawę zawierającą ponad 50 interaktywnych eksponatów z takich dziedzin jak historia, nauka, innowacje.

To kolejna taka oferta z okazji święta miasta. W sobotę mieszkańcy za złotówkę wchodzili na pływalnię AquaStar.

– Po sobotnich aktywnościach w niedzielę, 19 czerwca 2022 roku warto odpocząć i skorzystać z kolejnych, nieco spokojniejszych, ale wciąż ciekawych propozycji – zachęcają miejscy urzędnicy. – Przez cały dzień złotówkę zapłacimy za wstęp do SCN Filary i do Bastei. O 14 w parku Piastowskim przed muzeum rozpocznie się IV Quiz Gryfa, czyli wielka rozgrywka, w której liczyć się będzie wiedza o Stargardzie i spryt.

W niedzielę odbędzie się jeszcze jedno wydarzenie w ramach Dni Stargardu 2022. O godzinie 16 w kolegiacie mariackiej rozpocznie się koncert prezydencki Orkiestry Camerata Stargard. W programie utwory Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendla i Antonio Vivaldiego. Na koncert wstęp bezpłatny.