Stargard wiadukt w centrum miasta połówka przed rozbiórką
Fot. Grzegorz Drążek

Wiadukt w centrum Stargardu cały do rozbiórki. Zniknie druga stara połówka. Jeszcze można ją zobaczyć

Jutro rozpocznie się przebudowa drugiej połówki wiaduktu w centrum Stargardu. Dzisiaj jest ostatnia okazja, by przyjrzeć się z bliska staremu obiektowi, który w najbliższych miesiącach zniknie, a w jego miejsce powstanie nowa część.

Dzisiaj, w dniu poprzedzającym zamknięcie drogi pod wiaduktem przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego, byliśmy tam z aparatem fotograficznym, by zrobić trochę zdjęć wiaduktu, który niebawem zostanie do końca rozebrany.

Nowa połówka wiaduktu stoi już od strony ulicy Szczecińskiej. 20 listopada rozpocznie się przebudowa drugiej połowki tego obiektu. Tym razem postawiona zostanie połówka wiaduktu od strony ulicy Wyszyńskiego. Plany PKP PLK mówią o około sześciu miesiącach robót. W tym czasie stara część wiaduktu ma być rozebrana, a w jej miejsce postawiona nowa połówka.

Wiadukt w centrum Stargardu od lat wzbudzał duże zainteresowanie mieszkańców. Jego stan pozostawiał wiele do życzenia. Konstrukcja była pordzewiała, nieszczelna i po deszczu przeciekała. Ściany były spękane i po prostu brzydkie. Mniejsze remonty tylko w małym stopniu pomagały. Kolejnych remontów nie będzie, a w miejsce starego obiektu stanie zupełnie nowy wiadukt.

Od jutra kierowców obowiązywać będą objazdy. Z jednej strony miasta na drugą przejechać będzie można pod wiaduktami przy ulicy Bogusława IV i przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Droga pod wiaduktem przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego będzie także zamknięta dla ruchu pieszego.