Renia Skulska
Renia Skulska w obiektywie męża Zdzisława

Widzi świat, którego inni nie widzą. Wystawa fotografii przyrodniczej Reni Skulskiej

Dobra propozycja na środek nadchodzącego tygodnia! W środę 17 września 2025 roku, o godzinie 17, w Galerii Błękitnego Generała Klubu Wojskowego 12 BZ przy ulicy 11 Listopada 22, będzie interesujący wernisaż. Swoje fotografie przyrodnicze pokaże stargardzianka Renia Skulska. To szansa na oderwanie się od szarości miasta i ukojenie oczu pięknem natury.

Regina Skulska o sobie:

Z wykształcenia i pasji jestem nauczycielką historii. Od wielu lat jestem na emeryturze.

Fotografią zainteresowałam się pod koniec nauki w liceum. Pierwsze umiejętności zdobywałam w Pracowni Fotografii i Filmu w szczecińskim Pałacu Młodzieży. Przez wiele lat rozwijałam swoją pasję dokumentując życie rodzinne. Wraz z rozwojem techniki fotograficznej zaczęłam też fotografować otaczający nas świat: krajobrazy, zwierzęta, ptaki, architekturę czy wydarzenia sytuacyjne. Ktoś mi kiedyś powiedział, że „widzę świat, którego inni nie widzą”. I chyba coś w tym jest, bo jestem baczną obserwatorką otaczającego mnie świata.

Wiele lat temu za namową kilku znajomych zaprezentowałam swoje zdjęcia na wystawie w Stargardzkim Centrum Kultury. Potem wielokrotnie pokazywałam swoje prace w czasie ArtFestiwalu, w stargardzkim Starostwie Powiatowym, w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach, na Festynie Ekologicznym na stargardzkich plantach oraz w Szkole Podstawowej nr 10 w czasie otwarcia szkolnego ogródka ekologicznego. Brałam też udział w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez SCK. Moje zdjęcia znalazły się wśród prac prezentowanych na wystawie powarsztatowej prezentowanej najpierw w SCK, a później w kilku miejscach powiatu stargardzkiego.

Wystawa zatytułowana jest „Świat w moim obiektywie”, a firmuje ją portret uroczego liska:

Renia Skulska wernisaż
Klub Wojskowy 12BZ

– Lisek sfotografowany na naszej działce w Grzędzicach – mówi autorka zdjęcia Renia Skulska. – Zaskoczenie było obustronne.

Na wernisaże w Galerii Błękitnego Generała Klubu Wojskowego 12 BZ wstęp jest wolny.