Autobus
Fot. Grzegorz Drążek

Więcej autobusów w kierunku cmentarzy w Stargardzie. Specjalna linia „P” co 8 minut

W okresie Wszystkich Świętych miejski przewoźnik wprowadza zmiany w kursowaniu autobusów. Obowiązywać będą od 29 października do 3 listopada.

W sobotę i niedzielę w godzinach 9-16 obowiązywać będzie spoecjalny rozkład jazdy dla linii 14, 24, 25.

– Dla linii 24 zostaną uruchomione dodatkowe przystanki na ulicy Przedwiośnie, przy bocznym wejściu do cmentarza od strony osiedla Letniego, które będą obowiązywały również do 1 listopada 2022 roku – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie.

Specjalny rozkład jazdy obowiązywać będzie w poniedziałek, 31 października dla linii 14.

– Pozostałe linie kursują zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni wolne od nauki w szkołach – wyjaśnia miejski przewoźnik. – Nie będą realizowane kursy oznaczone literą „E”.

Najwięcej zmian przygotowano na 1 listopada. We Wszystkich Świętych specjalny rozkład jazdy będzie obowiązywał dla linii 5, 14, 15, 24, 25, A, B.

– W związku z brakiem przejścia dla pieszych pod wiaduktem w ciągu ulicy Bogusława IV, uruchomiona zostanie specjalna linia „P” kursująca na trasie od przystanku „Staszica – LO” ro ronda Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Spokojnej. Częstotliwość kursowania tej linii będzie co 8 mnut.

Tego dnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie uruchomi także autobus w okolice stargardzkich cmentarzy dla mieszkańców okolicznych miejscowości.

– O godzinie 11 z Koszewa odjedzie autobus do ulicy Kościuszki (brama główna cmentarza komunalnego) i pętli Giżynek (nowy cmentarz) – czytamy w komunikacie MPK Stargard. – Atubus przejedzie przez Koszewko, Wierzchląd, Skalin, Kunowo, Lipnik. Powrót o godzinie 16 z pętli Giżynek przez ulice Spokojną (przystanek przed rondem Żołnierzy Wyklętych), Kościuszki, Szczecińską, Kunowo, Skalin, Koszewko, Koszewo.