Wystawa fotografii pt. Ale jazz...! Od "Ech Złotej Tarki" do dziś
Fot. Emilia Chanczewska

Więcej jazzu! W holu SCK oglądać można wystawę fotografii pt. Ale jazz…! Od „Ech Złotej Tarki” do dziś

30 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Jazzu. Z tej okazji w sobotni wieczór w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy zdjęć, głównie autorstwa Tadeusza Surmy. Współautorami wydarzenia są Wojciech Makowski i Piotr Kosmal z SCK.

Wystawa fotograficzna o historii jazzu w Stargardzie czynna ma być do 20 maja br. Trafić można na nią wchodząc schodami nad głównym wejściem do stargardzkiego kina. Część plansz znalazła się także na zewnątrz, od strony ul. Piłsudskiego. W sumie jest to ponad 450 zdjęć na 29 planszach. Fotografie obejmują okres od lat ’60 minionego wieku do ostatnich lat.

Projekt ma trzech twórców. Fotografie Tadeusz Surma, redakcja i teksty Wojciech Makowski, redakcja i skład Piotr Kosmal. Na wystawie wykorzystano także archiwalne materiały organizatorów wydarzeń jazzowych. To utrwalone na zdjęciach pół wieku jazzowych tradycji w Stargardzie.

Wystawę obejrzymy i stąd wyjdziemy. Proponowałbym, by to co jest na niej, zostało wydane, by każdy mógł wziąć takie wydawnictwo do ręki i obejrzeć.

Tadeusz Surma, fotoreporter ze Stargardu

Po wernisażu, na dużej scenie SCK, odbył się koncert Bo we mnie jest JAZZ – Monika Borzym śpiewa stare piosenki.

Fotoreporter Tadeusz Surma
Fot. Emila Chanczewska
SCK
Fot. Emila Chanczewska