Aleja Słowicza
Aleja Słowicza, Fot. Emilia Chanczewska

Więcej tlenu na stargardzkich plantach

Na alei Słowiczej, zarówno na części biegnącej w stronę emdeku i na odcinku nad placem zabaw w parku Chrobrego, posadzonych zostało w sumie 70 klonów.

Stargardzianie na miejsce spacerów, z dziećmi, psami, czy z kijkami nordic walking chętnie wybierają alejkę Słowiczą biegnącą nad rozbieranym właśnie amfiteatrem – w stronę Młodzieżowego Domu Kultury oraz nad placem zabaw w parku Chrobrego – w stronę kościoła Ducha Św. W ostatnim czasie ZUK posadził tam 70 drzewek.

– Drzewa zostały nasadzone na zlecenie Zarządu Usług Komunalnych w grudniu 2022 roku – informuje Stargard.News Monika Jarosz-Szczepaniak, ogrodnik miejski w Stargardzie. – Zostało posadzonych 70 sztuk klonów zwyczajnych, to gatunek rodzimy. To kontynuacja rozpoczętej w 2021 roku akcji uzupełniania drzewami korony Alei Słowiczej.

Klon to najpospolitszy z krajowych gatunków swego rodzaju w Polsce. Jest drzewem zrzucającym liście na zimę. Powszechnie sadzony jako drzewo ozdobne w parkach i ogrodach, ze względu na pokrój oraz wysoką tolerancję na ubogie podłoże i zanieczyszczenia środowiska (za Wikipedią).