schronisko
Fot. OZ Stargard

Więźniowie zrobili kojce dla psów ze stargardzkiego schroniska

Funkcjonariusze z Oddziału Zewnętrznego w Stargardzie Aresztu Śledczego w Szczecinie przekazali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie legowiska oraz akcesoria do zabawy dla psów.

– Powyższe wyposażenie kojców zostało wykonane przez pacjentów oddziału Psychiatrii Sądowej Aresztu Śledczego w Szczecinie – informuje kpt. Grzegorz Terlikowski, oficer prasowy AŚ Szczecin.

Natomiast Miasto poinformowało dziś: „porządne ogrodzenie, nowe budy, a w planach kolejne remonty – regularnie inwestujemy w Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie. Tylko w tym roku wydaliśmy na to prawie 50 000 zł. Wszystko po to, żeby czworonożni mieszkańcy placówki, ale także jej pracownicy i wolontariusze, mieli bardziej komfortowe warunki.”

– Ogrodzenie od strony ul. Szosy Maszewskiej zostało przestawione – informuje dziś Urząd Miejski w Stargardzie. – Wykonano tam nowy fundament i słupy z odpornej stali. Zamontowano również siatkę ogrodzeniową, a jej wysokość dostosowano do pozostałego płotu. W ramach inwestycji zwierzęta zyskały również 8 nowych, podwójnych bud z zabezpieczeniem termicznym.

Miasto informuje też, że w planach jest modernizacja dotąd niewyremontowanych części i rozbudowa schroniska. Trwają prace projektowe niezbędne do rozpoczęcia robót.

A już za kilka dni rusza kolejna zbiórka darów dla schroniska w Kiczarowie. To akcja Gryf Taxi Stargard, Stargard.News, Drukarni WUSI, Modehpolmo i Centrum Handlowego Zodiak.