Wojska Polskiego Wody Miejskie
Fot. Emilia Chanczewska

Wody Miejskie będą jeszcze kopać na Wojska Polskiego

Przed tygodniem popsuła się część wodociągu przy ulicy Wojska Polskiego 72. Prace musiały się przenieść także w rejon budynków 40 i 47. Jeszcze w maju będą kontynuowane, co oznacza utrudnienia w przejeździe tą ulicą.

W czwartek 11 maja br. natknęłam się na roboty przy Wojska Polskiego. Działali tam pracownicy Wód Miejskich Stargard i zwróciłam się tam z prośbą o informacje.

W ostatni weekend doszło do awarii na przyłączu wodociągowym do budynku nr 72 przy ulicy Wojska Polskiego. Awaria została usunięta jednak z uwagi na zły stan techniczny przyłącza wodociągowego podjęto decyzję o jego wymianie – informuje Stargard.News Radosław Kalisz, kierownik Pionu Techniczno-Eksploatacyjnego w spółce Wody Miejskie Stargard. – Po przygotowaniu frontu robót okazało się, że obok zlokalizowane są kolejne dwa przyłącza oraz hydrant podziemny, których stan techniczny kwalifikował je do wymiany.

Wody Miejskie Stargard przyznają, że nie były przygotowane materiałowo do takiego zakresu prac, dlatego wykop został zasypany i tymczasowo odtworzony tłuczniem.

Po skompletowaniu materiałów spółka powróci do tego zadania i kompleksowo wymieni trzy przyłącza wodociągowe wraz z hydrantem – zapowiada Radosław Kalisz. – Prace powinny zostać zakończone jeszcze w tym miesiącu.