Kałuża na ulicy Wyszyńskiego
Fot. Grzegorz Drążek

Wody Miejskie zlikwidują problem, o którym mówił nasz czytelnik

W tę sobotę będą utrudnienia w ruchu na ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie. Usuwana będzie awaria na sieci wodociągowej.

W poprzednim tygodniu Stargard.News interweniował w Wodach Miejskich Stargard (wcześniej MPGK) w sprawie tajemniczej kałuży na drodze w centrum Stargardu, która robi się niezależnie od pogody. Woda na ulicy Wyszyńskiego, na jezdni w kierunku placu Wolności, zbiera się zarówno, gdy jest upał i temperatura sięga 30 stopni Celsjusza, jak i wtedy, gdy jest chłodno.

W tej sprawie o interwencję poprosił nas czytelnik, który chciał poznać rozwiązanie tej hydrozagadki. Po wyjaśnienia udaliśmy się do Wód Miejskich Stargard.

– To miejsce jest na przebiegu wodociągu – wyjaśniał na naszych łamach 18 sierpnia Piotr Tomczak, prezes Wód Miejskich Stargard. – Sytuacja jest znana naszym pracownikom, dotyczy przyłącza starego wodociągu. Prace naprawcze planowane były na czas ponownego zamknięcia drogi pod wiaduktem w centrum miasta, kiedy ruch pojazdów na ulicy Wyszyńskiego będzie mniejszy. Prace te wymagają bowiem wyłączenia z ruchu części jezdni, a to oznacza utrudnienia w ruchu. W związku z tym, że nie ma pewności co do terminu ponownego zamknięcia drogi pod wiaduktem, wykonamy prace naprawcze wcześniej.

kaluza na ulicy wyszynskiego
Fot. Grzegorz Drążek

Prezes Tomczak zapowiedział, że w którąś sobotę, kiedy ruch samochodowy jest mniejszy niż w środku tygodnia, awaria zostanie usunięta. I słowa dotrzymał. Już w tę sobotę wykonane zostaną prace naprawcze na drodze w centrum Stargardu.

Informujemy, że 27.08.2022 r. od godziny 6 na ul. Wyszyńskiego będą prowadzone prace związane z usuwaniem awarii na sieci wodociągowej. Na czas prowadzenia robót wyłączony będzie z użytkowania jeden pas ruchu na długości około 50 m. Za utrudnienia w ruchu pojazdów przepraszamy.

Wody Miejskie Stargard