Policja
Fot. KPP Stargard

Wpadło 41 kierowców i 11 pieszych

Wczoraj policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem akcji było zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi oraz rowerzyści. Odbyła się także w powiecie stargardzkim.

Policja przypomina, że każdy, codziennie, jest uczestnikiem ruchu drogowego – wychodząc do pracy, sklepu, czy na spacer, jadąc na przejażdżkę rowerową. Pieszych i rowerzystów nazywa się niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, bo w przeciwieństwie do użytkowników aut, nie chroni ich nic – nie mają pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych czy stref zgniotu. Dlatego zdarzenia z udziałem tej grupy są często tragiczne w skutkach. Bezpieczeństwo pieszych to jedno z priorytetowych zadań policjantów drogówki – podkreśla rzeczniczka stargardzkiej policji.

Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze ujawnili 66 wykroczeń. 41 z nich popełnionych zostało przez kierujących pojazdami wobec pieszych. To między innymi nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych czy omijanie pieszego będącego na pasach.11 wykroczeń popełnionych zostało przez pieszych – informuje mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa każdego z nas.

mł.asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard