Miłosz Krysiak i Eryk Kucharski
Takiego duetu jeszcze w Stargardzie nie było! Od lewej Miłosz Krysiak i Eryk Kucharski, fot. Emilia Chanczewska

Wychowankowie emdeku podnieśli poprzeczkę na Stargardzkiej Scenie Młodych

Grafika, rysunek i malarstwo Natalii Leszczyńskiej oraz śpiew solo i w duecie Eryka Kucharskiego i Miłosza Krysiaka, zagościły w niedzielę 17 marca 2024 roku na Małej Scenie SCK, w ramach cyklu Stargardzka Scena Młodych. Poziom prac oraz występów wokalnych był bardzo wysoki.

Do Wielkanocy jeszcze trochę czasu, ale można by rzec, że w Stargardzie już zmartwychwstał… Michael Jackson! I to objawiając się w dwóch osobach młodych i mega zdolnych chłopaków. „Thriller” w showmańskim wykonaniu Miłosza Krysiaka oraz swingowy cover „Earth Song” zaśpiewany głosem jak dzwon przez Eryka Kucharskiego, to było coś!

Miłosz i Eryk śpiewali solo i w duecie, bisując szlagierem z repertuaru Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Wcześniej razem zaśpiewali m.in. „Galácticos” Mroza. W wywiadzie przed występem nie obyło się bez wspomnienia udziału w programie telewizyjnym The Voice Kids. Dla stargardzkiej publiczności bardziej istotne powinno być to, że te talenty są od nas! To podopieczni Ewy Krysian w Młodzieżowym Domu Kultury.

Także ze stargardzkiego emdeku, z Pracowni Grafiki prowadzonej przez Ryszarda Balonia, wywodzi się Natalia Leszczyńska, której grafikę, rysunek i malarstwo oglądać można było podczas niedzielnego spotkania na Stargardzkiej Scenie Młodych.

Pięknie o swojej podopiecznej mówił Ryszard Baloń – że jest interesującą osobą, ma ciekawy umysł, a jej prace czasem wzbudzają niepokój.