Najlepszy absolwent Stargardu
W środku Zuzanna Woźniak, najlepsza tegoroczna absolwentka SP 11 Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Wyjątkowi uczniowie ze Stargardu docenieni

Dziś po południu, na Małej Scenie SCK, odbyła się doroczna gala Najlepszy Absolwent Stargardu 2023. Prezydent miasta wyróżnił ósmoklasistów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w szkole i największe sukcesy pozaszkolne.

Gratulował laureatom wyróżnień oraz ich rodzicom i pedagogom.

– Gratuluję wam z całego serca tego fantastycznego sukcesu – mówił Rafał Zając, prezydent Stargardu. – Potrafiliście udowodnić swoją wszechstronność, by osiągnąć te średnie i talent w wielu obszarach. Te talenty dotyczą aktywności artystycznej, sportowej. Chcę wam powiedzieć, że to dowód, że macie w sobie niesamowity potencjał i że stoicie przed wielkim wyzwaniem jak z niego skorzystać. Życzę każdemu z was, byście wasze talenty i umiejętności potrafili wykorzystać jak najlepiej. Proszę was, byście zawsze szli za głosem serca, bo wtedy nawet gdy życie będzie stawiać przed wami wyzwania wydające się nie do pokonania, pasja i miłość będzie dodawać wam skrzydeł, pomagać pokonywać trudności. Życzę, byśmy o was słyszeli jeszcze wielokrotnie. O ludziach, którzy osiągają sukcesy, pozostają przy wartościach, potrafią zmieniać na lepsze świat wokół siebie. Byście spotykali ludzi, którzy będą wam dawać oparcie, będą w was wierzyć, dodawać skrzydeł. Będą dla was autorytetami, mentorami. Będą was nieśli i pomagali pokonywać granice.

Nagrody w wysokości 1000 zł otrzymali ósmoklasiści:

 • Jakub Gulka – Szkoła Podstawowa nr 1, średnia ocen: 5,72,
 • Jan Kuzio – Szkoła Podstawowa nr 2, średnia ocen: 5,78,
 • Oskar Korzeniowski – Szkoła Podstawowa nr 3, średnia ocen: 5,35,
 • Błażej Sucholas – Szkoła Podstawowa nr 4, średnia ocen: 5,61,
 • Zofia Wieczorkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 5, średnia ocen: 5,86,
 • Hanna Flotyńska – Szkoła Podstawowa nr 6, średnia ocen: 5,86,
 • Antoni Doszczeczko – Szkoła Podstawowa nr 7, średnia ocen: 5,89,
 • Małgorzata Borowska – Szkoła Podstawowa nr 8, średnia ocen: 5,7,
 • Antonia Niedźwiedź – Szkoła Podstawowa nr 9, średnia ocen: 5,33,
 • Martyna Tyczkowska – Szkoła Podstawowa nr 10, średnia ocen: 5,79,
 • Zuzanna Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 11, średnia ocen: 5,47.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie na świadectwach szkolnych będą mieć także wzorowe zachowanie. Średnia ocen to jedno z kilku kryteriów decydujących o przyznaniu nagrody prezydenta. Pod uwagę brano również osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych oraz działalność społeczną – informuje UM Stargard. – Młodzi ludzie nie tylko zdobywają świetne oceny na co dzień, ale z sukcesami reprezentują swoje szkoły i nasze miasto w różnych rywalizacjach.

Tegoroczną galę przygotowały nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 7 im. Astrid Lindgren w Stargardzie oraz pracownicy Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Stargardzie. Poprowadziły ją nauczycielki SP 7 Stargard, Joanna Szulczewska i Dorota Jeske-Kukuła. Dla uczestników spotkania pięknie zaśpiewały uczennice siódemki Laura Buczyńska i Kornelia Sadowska oraz absolwentka, Karina Maślanka.