Spójnia ekstraklasa

Wyjazdowa niemoc PGE Spójni Stargard. Ani przez moment nie prowadziła

W czternastej kolejce spotkań koszykarskiej ekstraklasy PGE Spójnia Stargard przegrała w Zielonej Górze z Eneą Stelmetem Zastalem 93:105.

To czwarta kolejna wyjazdowa porażka stargardzkiego klubu. PGE Spójnia ma siedem zwycięstw i siedem porażek. Cały czas musi mocno walczyć o miejsce w górnej połówce tabeli, by zimą zagrać w turnieju o Puchar Polski.

W dzisiejszym meczu w Zielonej Górze stargardzki zespół zagrał słąbo w obronie, a to jest w tym sezonie mocna broń PGE Spójni. Mało który klub daje sobie rzucać mniej punktów niż stargardzki. Tym razem jednak nie było żelaznej defensywy. Zastal w pierwszej połowie rzucił 61 punktów. O dwadzieścia jeden więcej niż PGE Spójnia.

Po długiej przerwie nastał jedyny dzisiaj czas gości. Głównie za sprawą skutecznej gry Stephena Browna Jr. i Devona Danielsa IV, których wsparli punktowo Karol Gruszecki, Benjamin Simons, Wesley Gordon. Od minus 21 zrobiło się minus 3. Na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty gospodarze wygrywali tylko 73:70. Na tym jednak skończył się zryw PGE Spójni. Później ponownie do głosu doszedł Zastal i pewnie zwyciężył zdobywając dzisiaj 105 punktów. Stargardzki zespół miał ich dwanaście mniej. To dopiero czwarte ligowe zwycięstwo klubu z Zielonej Góry w tym sezonie.

W czwartkowym spotkaniu PGE Spójnia ani razu nie była na prowadzeniu. Dobrze dysponowani w ataku gospodarze przez większość spotkania kontrolowali wydarzenia w zielonogórskiej hali. Oba zespoły trafiły dziesięć trójek, ale gospodarze mieli 45,5 procent skuteczności, a goście 33,3 proc. Koszykarze Zastalu mieli 32 asysty, PGE Spójni 18. W zielonogórskim klubie dobrze spisał się Paweł Kikowski, który w poprzednim sezonie grał w stargardzkiej drużynie. Były koszykarz PGE Spójni rzucił 16 punktów, trafił trzy trójki na pięć takich rzutów, miał cztery asysty.

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – PGE Spójnia Stargard 105:93 (26:20, 35:20, 19:32, 25:21)

Enea Stelmet Zastal: Kołodziej 21 (dwa razy za 3 pkt), Washington 17 (2), Kikowski 16 (3), Groselle 14, Music 14, Woroniecki 13 (2), Wójcik 7, Lewandowski 3 (1).

PGE Spójnia: Daniels 28 (3), Brown Jr. 18 (2), Simons 15 (3), Gruszecki 14 (1), Gordon 5, Kowalczyk 5 (1), Langovic 4, Grudziński 2, Łapeta 2, Brenk.

W tym roku stargardzki zespół rozegra jeszcze jedno spotkanie. 29 grudnia u siebie mierzyć się będzie przeciwko beniaminkowi Dzikom Warszawa.